İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Maske Stoğu Yapan Firmalara Savaş Açtı: "Gerekirse Fabrikalarına El Koymaktan Çekinmeyiz"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, maske stoğu yapan firmaları tespit ettiklerini ve firmalara stokları piyasaya sürmek için 12 saat süre verdiklerini açıkladı.

GÜNDEM 23.03.2020 - 01:57 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, maske stoğu yapan firmaları tespit ettiklerini ve firmalara stokları piyasaya sürmek için 12 saat süre verdiklerini açıkladı. Bakan Soylu, belirtilen sürede firmalar stoklarını piyasaya sürmezse fabrikalarına el koymaktan çekinmeyiz dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, maske stoğu yapan firmalar ile alakalı olarak çok önemli açıklamalar yaptı. Bakan Soylu, bu firmaları tespit ettiklerini ve gereken uyarıları yaptıklarını belirtti.Maske stoğu yapan firmalar ile alakalı yapılan çalışma hakkında bilgi veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Eş zamanlı olarak yapılan baskınlarda maske stoğu yapan firmaları tespit ettik. Bu firmalar 12 saat içerisinde yaptıkları stokları piyasaya sürmezlerse işlem başlatacağız.” şeklinde konuştu.Bakan Soylu, bu firmaların bakanlığa maske satmadıklarını söyleyerek, “Bazı maske üreticileri maskeleri depolarında tutup bakanlığa satmıyorlar. Biz insanlarımızın sağlığını düşünürken onlar kazançlarını normalin çok üzerine taşımak derdindeler.” dedi.Firmaları bakanlık ile anlaşma yapmaları konusunda uyardıklarını belirten Bakan Soylu, “Biz bu firmalara yarına kadar süre verdik. Böyle bir dönemde bu tavrı kabul edemeyiz. Gerekirse fabrikalarına el koymaktan da çekinmeyiz.” ifadelerini kullandı.Emlak365


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@