İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Son Rakamı Açıkladı! 117 Bin 677 Mülteci Avrupa'ya Geçti

Türkiye'nin sınır kapılarında mültecilerin Avrupa geçmesinde engelleme yapmayacağını açıklamasının ardından binlerce göçmen sınır kapılarına hücum etmişti.

Gündem 02.03.2020 - 14:04 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Türkiye'nin sınır kapılarında mültecilerin Avrupa geçmesinde engelleme yapmayacağını açıklamasının ardından binlerce göçmen sınır kapılarına hücum etmişti. Bu kapsamda çeşitli yollarla Avrupa'ya adımını atan göçmen sayısı ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından açıklandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamaları haberimizde.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu resmi sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşım ile Yunanistan ve Bulgaristan'a geçmeyi başaran mülteci sayısını açıkladı. Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamalarda ise sadece Edirne üzerinden geçen mülteci sayısı paylaşıldı. Farklı yollardan Yunan adalarına geçen mülteci sayısına ilişkin ise bilgi verilmedi. TÜRKİYE'DEN GİDEN MÜLTECİ SAYISI 117 BİN 677Türkiye'nin mülteci hamlesinin ardından çok sayıda göçmen Edirne'ye doğru harekete geçti.Edirne'de sınır bölgelerinde on binleri bulan mülteciler çeşitli yöntemlerle sınırı aşıp Avrupa'ya geçmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda Yunanistan ve Bulgaristan sınırına akın eden mültecilerden 4 günde yaklaşık 120 bini sınırı aşmayı başardı.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Twitter hesabından yapmış olduğu son dakika açıklamasında ise sınırı aşan mültecilere dair şu bilgi verildi. "Saat 13.50 itibarıyla Edirne üzerinden ülkemizden ayrılan göçmen sayısı; 117.677"Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@