İçişleri Bakanlığı 1 Temmuz Yeni Normalleşme Genelgesi Yayınlandı Mı, Ne Zaman Yayınlanacak, Hangi Kısıtlamalar Nasıl Kaldırılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 21 Haziran 2021 Pazartesi tarihli kabine toplantısı kararları açıklandı. Kısıtlamalar için kaldırılma kararı alınırken tüm detaylar İçişleri Bakanlığı tarafından 1 Temmuz Normalleşme Genelgesi ile kamuoyuna duyurulacak. İçişleri Bakanlığı 1 Temmuz Normalleşme Genelgesi yayınlandı mı? 1 Temmuz Normalleşme Genelgesi ne zaman yayımlanacak?

GÜNDEM 21.06.2021 - 21:05 21.06.2021 - 21:05

Türkiye'de koronavirüs kısıtlamalarına dair 21 Haziran 2021 Pazartesi tarihli kabine toplantısında kritik kararlar alındı. Alınan kararlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna ana hatlarıyla duyuruldu. Cuöhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması büyük bir heyecan yaratırken şimdi herkes bu kararların ayrıntılarını merak etmeye başladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına göre 1 Temmuz 2021 tarihi itibariyle sokağa çıkma yasakları tamamen kaldırılacak. Ayrıca seyahat kısıtlamalarına da son verilecek. Kamuda ise esnek çalışma sona erecek. Bu kararlara bağlı olarak ise çok sayıda kısıtlama yeniden düzenlenecek. Bu düzenleme ile alakalı detaylar ise İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanacak olan 1 Temmuz Kademeli Normalleşme genelgesi ile belli olacak.

SOKA ÇIKMA YASAKLARI TAMAMEN SONA ERİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrasında sokağa çıkma yasaklarının tamamen kaldırılacağına dair açıklamalarda bulundu. Bu karara göre Pazar günleri uygulanan sokağa çıkma yasakları 27 Haziran 2021 Pazar günü son defa uygulanacak. Akşamları uygulanan sokağa çıkma yasakları ise 30 Haziran Çarşamba günü son defa uygulanacak. 1 Temmuz itibariyle ise tüm sokağa çıkma yasakları son bulmuş olacak. 

KAFELER, RESTORANLAR, LOKANTALAR İÇİN ÇALIŞMA SAATİ DEĞİŞİKLİĞİ

Akşamları uygulanan sokağa çıkma yasaklarının kaldırılması ise kafeler, restoranlar ve lokantalar için de yeni bir döneme geçiş yapılma imkanı olacak. Bu işletmelerin koronavirüs salgını öncesinde çalışma saatlerine dönüş imkanı doğacak. Ancak bunun muhteviyatı İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanacak olan genelge ile ortaya çıkacak. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 1 TEMMUZ YENİ NORMALLEŞME GENELGESİ YAYINLANDI MI?

İçişleri Bakanlığı tarafından 1 Temmuz Yeni Normalleşme Genelgesi yayınlanacak. Ancak bu genelge şu ana kadar yayınlanmadı. İçişleri Bakanlığı bu genelgeyi yayınlar yayınlamaz Emlak365 okuyucularımıza bildirilecek. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanacak olan genelge ile 1 Temmuz sonrası kısıtlamaların kaldırılmasına dair tüm detaylar kamuoyuna bildirilecek. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@