İçişleri Bakanlığı Duyurdu! KPSS 60 ile Farklı Kadrolarda 3 Bin 546 Sözleşmeli Personel Alınacak

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ilan ile farklı illerde ve kadrolarda görevlendirilmek üzere KPSS 60 ile 3 bin 546 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Başvurular ne zaman?

Emlak İş İlanları 26.05.2022 - 11:32 26.05.2022 - 11:32 Gülşah Konuk Akın

İçişleri Bakanlığı tarafından 2022 yılında merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere sözleşmeli personel alımına ilişkin sözlü sınav duyurusu yayımlandı. Belirtilen kadrolarda bulunan boş pozisyonlara KPSS 60 ile 3 bin 546 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Alınacak personellerden 243'ü Bakanlık Merkez Teşkilatı'nda, 3300'ü de Bakanlık Taşra Teşkilatı'nda görevlendirilecek. İlana başvurular ne zaman başlayacak, başvuru şartları neler, hangi kadrolarda alım yapılacak? 

içişleri-bakanlığı-merkez-teşkilatı

ALIM YAPILACAK KADROLAR

İçişleri Bakanlığı personel alımları Restoratör, Mühendis, Şehir Plancısı, Sosyal Çalışmacı, Büro Personeli, Avukat Mütercim/Tercüman, Tekniker, Arşiv Uzmanı, Destek Personeli, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Psikolog, Diğer Teknik Hizmet Personeli ve Programcı pozisyonlarında yapılacak. 

içişleri-bakanlığı-taşra-teşkilatı

3 BİN 546 PERSONEL ALIMINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Sözleşmeli personel alım sınavına girecek adaylardan;

*Türk vatandaşı olmak

*Kamu haklarından mahrum olmamak

*18 yaşını doldurmuş olmak

*Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak

*Görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı bulunmamak

*35 yaşını doldurmamış olmak

*İlgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olmak genel şartları ile her kadro için belirtilen özel şartları taşıyor olmak şartlarına haiz olmaları isteniyor.

içişleri-bakanlığı-merkez-teşkilatı-2

PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK NE ZAMAN BİTECEK?

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanına başvurular 17 Haziran 2022 tarihinde başlayacak ve 21 Haziran 2022 tarihine kadar da devam edecek. Adayların başvuruları e-Devlet üzerinden online olarak yapılacak. Başvuru yapacak adayların öncelikle profil bilgilerini güncellemeleri gerekiyor. Her aday ilan edilen pozisyon ve il için en fazla 3 tercih yapabilecek. Bir pozisyon için farklı illere başvuru yapılabilecek. Birden fazla pozisyon için de tek il tercih edilebilecek. 

Başvuru sürecinin sona ermesinin ardından alım yapılacak her bir pozisyon için alınacak aday sayısının 5 katı arasına giren adayların başvuru bilgi ve belgeleri, sınav komisyonları tarafından incelenecek. Başvuru şartlarını taşımayan adayların başvuruları iptal edilecek ve bu adaylara bilgilendirme yapılacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@