İçişleri Bakanlığı personel alımı 2022 başvurusu nasıl, nereden yapılır? KPSS puan şartı

İçişleri Bakanlığı personel alımı 2022 başvuruları başladı. Başvurular nereden, nasıl yapılır, KPSS puan şartı kaç açıklandı. İşte e-Devlet İçişleri Bakanlığı başvuru.

Gündem 17.06.2022 - 12:39 17.06.2022 - 12:39 Büşra Uluşen

İçişleri Bakanlığı tarafından geçtiğimiz haftalarda 3 bin 546 personel alımı yapılacağı açıklanmıştı. Farklı birimlerde Bakanlık bünyesine alım yapılacak personeller ile ilgili detaylar belli olurken başvurular da bugün itibariyle başladı. 

İçişleri Bakanlığı personel alımı 2022 başvurusu nasıl yapılır?

İçişleri Bakanlığı, merkez teşkilatına birçok branştan personel alımı yapacak. Bakanlık tarafından açıklanan başvuru detaylarında, başvuruların e-Devlet sistemi üzerinden yapılacağı duyuruldu. 

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuruları 17 - 21 Haziran 2022 tarihleri arasında İCİSLERİ GOV TR adresinin 'Duyurular' bölümünde yayımlanacak olan '' İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru '' linki aracılığı ile e-Devlet üzerinden alınacak. 

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler, KPSS puan şartı?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde çalışmak isteyenlerin merakla beklediği personel alımı başvuruları başladı. Personel alımı için ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) B Grubundan; lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lise mezunları için KPSSP94 puan türlerinden en az 60 ve üzeri puan almış olmak gerekiyor. 

İçişleri Bakanlığı hangi branşlardan alım yapıyor?

Bakanlık tarafından açıklanan ilana göre merkez teşkilatına kağıt restoratörü, arşiv uzmanı, avukat, psikolog, sosyal çalışmacı, programcı, harita teknikeri, grafiker, bilgisayar mühendisi, makine mühendisi, elektrik - elektronik mühendisi, yazılım mühendisi, endüstri mühendisi, inşaat mühendisi, harita mühendisi, şehir plancısı, İngilizce mütercim tercüman, lisans ve ön lisans mezunu büro ve destek personeli olmak üzere toplam 3 bin 546 personel alınacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@