İçişleri Bakanlığı'dan Pazar Günü Sokağa Çıkma Kısıtlaması ve Seyahat Yasağı Genelgesi!

İçişleri Bakanlığı yayımlamış olduğu genelge ile Pazar günü sokağa çıkma yasağı ve özel araçla şehirlerarası seyahat kısıtlaması konusunda yeni bilgilendirmelerde bulundu. Pazar günü sokağa çıkma yasağı var mı, kalkacak mı, özel araçla şehirlerarası seyahat yasak mı, serbest mi, seyahat izin belgesi mi alınacak?

GÜNDEM 12.06.2021 - 18:50 12.06.2021 - 18:50

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile sokağa çıkma kısıtlaması saatleri için şehirlerarası yolculuk yapmak isteyen kişilere seyahat yasağı kısıtlaması konusunda bilgilendirmede bulunuldu. Koronavirüs salgını neden ile Türkiye 1 Haziran 2021 tarihi itibari ile kademeli normalleşmeye geçmiş, yapılacak olan yeni kabine toplantısı ile düşen vaka sayıları sonrasında yeni normalleşme planı açıklaması beklentisi oluşmuştu. 

İlk olarak 14 Haziran 2021 tarihinde düzenleneceği duyurulan kabine toplantısı daha sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılacağı NATO Liderler Zirvesi etkinliği neden ile 10 Haziran 2021 tarihine ertelenmişti. Brüksel'de düzenlenecek olan etkinlik için erkene çekilen toplantı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yoğun programı nedeni ile iptal edilmişti. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN PAZAR GÜNÜ ÖZEL ARAÇLA SEYAHAT YASAĞI AÇIKLAMASI! PAZAR GÜNÜ SEYAHAT YASAK MI?

Yeni kuralların ilan edileceği kabine toplantısının yapılamaması nedeni ile bir önceki kabine toplantısı ile alınan kararların uygulamasına devam edildi. Süreçte İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile "Pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri 22.00-05.00 saatleri arasında; Pazar günleri ise cumartesi saat 22.00’den başlayıp pazar gününün tamamını kapsayacak ve pazartesi günü saat 05.00’te tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanırken bu süre ve günlerde özel araçlarla şehirlerarası seyahat kısıtlaması getirilmiştir" ifadeleri yer aldı.

PAZAR GÜNÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI, KALKACAK MI?

Yeni kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın programının yoğun olması neden ile iptal edilirken bu nedenle İçişleri Bakanlığı tarafından bir önce yayımlanan genelge kapsamında ilan edilen kurallar geçerli olacak. Söz konusu genelge ile Pazar günü ise Cumartesi saat 22.00’den başlayıp pazar gününün tamamını kapsayacak şekilde sokağa çıkma yasağı uygulanacak. 

Yasak nedeni ile aynı zamanda şehirlerarası seyahat kısıtlaması da uygulanacak ve seyahat izin belgesi olmayan kişilerin kendi özel araçları ile seyahat etmelerine izin verilmeyecek.

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@