İçişleri Bakanlığı'ndan Müzik Yayın Yasağı Genelgesi! Gece Saat Kaça Kadar Müzik Yayını Yapılabilecek?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile müzik yayın yasağı saati değişti. Gece saat kaça kadar müzik yayını yapılabilecek? 

Gündem 10.05.2022 - 19:56 10.05.2022 - 19:56 Engin Uzunoğlu

Pandemi sürecinde uygulanan tedbirler içerisinde yer alan müzik yayın yasağına dair önemli bir gelişme yaşandı. Buna göre gece saat 00:00’dan sonra müzik yayın yasağı uygulanıyordu. Bu yayın yasağının değişimine dair İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine bir genelge gönderildi. Bakanlık genelgesinde gece saat kaça kadar müzik yayını yapılabileceği açıklandı.

MÜZİK YAYIN YASAĞI SAAT KAÇA KADAR UZATILDI?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre müzik yayın yasağının uzatıldığı açıklandı. Buna göre eğlence mekanları ve benzeri mekanlarda gece saat 01:00’a kadar müzik yayını yapılabilecek. Müzik yayın yasağına dair uygulanacak olan esaslar için ayrıca bir açıklama yapıldı. Tüm valiliklerin bu esaslara bağlı kalarak denetimlerini yapmaları istendi.

MÜZİK YAYIN YASAĞI NERELERDE, NASIL UYGULANACAK?

İçişleri Bakanlığı’nın gönderdiği genelgeye göre halkın huzur ve sükunu ile kamu istirahati açısından sakıncalı olmaması ve belirlenen saatler ile sınır değerlerine uyulması şartıyla idarelerden canlı müzik izni alınarak eğlence yerlerinde müzik yayını yapılabilecek. Çok Hassas Kullanım Alanları olarak tanımlanan konutlar, sağlık kuruluşları ve yatılı eğitim kurumlarındaki eğlence yerlerinin açık veya yarı açık bölümlerinde günün hiçbir vaktinde müzik yayını kesinlikle yapılamayacak.

İç İşleri Bakanlığı’nın genelgesinde Az Hassas Kullanım Alanları için de müzik yayın yasağı kararı verildi. Buna göre bu kapsama giren idari ve ticaret binaları, çocuk bahçeleri, oyun alanları ve spor tesisleri gibi yerlerdeki eğlence mekanlarının açık veya yarı açık bölümünde 24:00 – 07:00 saatleri arasında müzik yayını yapılamayacak. Hassas olmayan alanlardaki eğlence yerlerinin açık veya kapalı bölümleri ile çok hassas ya da az hassas kullanım alanlarındaki eğlence yerlerinin kapalı bölümlerinde gece 01:00’a kadar müzik yayını yapılabilecek. Ancak bu müzik yayını için izin almak ile desibel sınırlarına uymak şartı uygulanacak.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@