İçişleri Bakanlığından Son Dakika Açıklaması: Sokağa Çıkma Yasağı Muaf Olanlar, Yerler ve Kişiler Listesi 23 Nisan Genelgesi Yayımlandı!

23 Nisan tarihini de içerisine alan 3 günlük sokağa çıkma yasağı hakkına İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine genelge gönderdi. Sokağa çıkma yasağından muaf olanlar İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan Sokağa çıkma kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesinde belirlendi. Sokağa çıkma kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi ile merak edilen detaylar haberimizde! 23 Nisan'da ve bu hafta sonu kimler dışarı çıkabilecek?

İçişleri Bakanlığından Son Dakika Açıklaması: Sokağa Çıkma Yasağı Muaf Olanlar, Yerler ve Kişiler Listesi 23 Nisan Genelgesi Yayımlandı!

Geçen sene olduğu gibi bu senede koronavirüs salgını nedeni ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hafta sonu tatili ile birleştirildi ve sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yapılan açıklama ile Cuma gününe denk gelen 23 Nisan günü ile birlikte Türkiye'de 3 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanacağı duyuruldu.

Yasak kapsamında 3 gün boyunca sokağa çıkma yasağından muaf olan yerler ve kişiler listesi de İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il Valiliğine gönderildi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDAN MUAF OLANLAR İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TARAFINDAN İLAN EDİLDİ!

23 Nisan resmi tatil günü olması nedeni ile sokağa çıkma kısıtlaması kapsamına alındı. Alınan karar kapsamında Türkiye'de 22 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19:00 itibari ile sokağa çıkma yasağı kısıtlaması uygulanmaya başlanacak.

Söz konusu yasak 26 Nisan 2021 Pazartesi günü saat 05:00 itibari ile sona erecek. Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi aynen geçerli olacak ve Cuma günü de aynı yasaklar ile muafiyetler uygulanacak.

Marketler tıpkı Cumartesi ve Pazar günlerinde olduğu gibi Cuma günü de saat 10:00 ile 17:00 arasında hizmet vermeye devam edecek. Bakkal, market, kasap, manav ve kuruyemişçi, fırın gibi işletmeler bu saat arasında müşterilerine hizmet vermeye devam edecek.

İçişleri Bakanlığından Son Dakika Açıklaması: Sokağa Çıkma Yasağı Muaf Olanlar, Yerler ve Kişiler Listesi 23 Nisan Genelgesi Yayımlandı! - Resim 1

23 NİSAN NASIL KUTLANACAK?

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Anıtkabir ve Birinci Meclis’te gerçekleştirilecek tören ve kutlamalar dışında tüm il ve ilçelerde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çelenk sunma törenleri fiziki mesafe koşullarına uygun şekilde asgari düzeyde katılım ile yapılacak.

Kalabalıkların oluşmasına neden olacak kutlama programları yasaklanırken ses, ışık gösterileri, havai fişek gösterileri ve çevrimiçi etkinliklere ağırlık verilecek.