İçişleri Bakanlığı'ndan Son Dakika: Uşak Valisi Funda Kocabıyık Görevden Alındı

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın geçici görevlendirme ile İçişleri Bakanlığı emrine görevlendirildiği duyuruldu. Funda Kocabıyık kimdir?

Gündem 27.04.2022 - 10:43 27.04.2022 - 10:43 Gülşah Konuk Akın

Eşinin attığı Tweetler gündem olan Uşak Valisi Funda Kocabıyık, geçici görevlendirme ile İçişleri Bakanlığı emrine alındı. İçişleri Bakanlığı tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada: "Uşak Valisi Funda Kocabıyık, geçici görevle İçişleri Bakanlığı emrine görevlendirilmiştir" ifadelerine yer verildi.

fundak

FUNDA KOCABIYIK NEDEN GÖREVDEN ALINDI?
Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın eşi 25. ve 26. Dönem AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, Gezi Davası'nda çıkan mahkumiyet ve tutuklama kararları ile 31 Mart 2019 İstanbul seçimlerinde partisinin takındığı tutumu eleştirmişti. Hüseyin Kocabıyık açıklamasında: "Tüm hayatımızda CHP'nin 1946'da yaptığı seçim hilesini tenkit ettik. 2019'da İstanbul'da bir benzerini biz yaptık. "Hayatımız boyunca Menderes'i ipe çeken zalim hakim ve savcılara lanet okuduk; şimdi onların benzerleri vicdansız hükümler kuruyorlar." demişti.

hüseyin

Hakim ve savcıların hukuk dışı kararları ile kutsal değerleri savunulamaz hale getirdiğini, karar verenlerin mazide başarılan her şeyi yıktığını, bu yıkıma dur diyecek otoriteden imdat istendiğini söylemişti.

FUNDA KOCABIYIK KİMDİR?

1972 Kahramanmaraş Afşin doğumlu olan Funda Kocabıyık, Hacettepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe bölümü mezunu. 1994 yılında Ordu Ünye İmam Hatip Lisesinde felsefe öğretmeni olarak göreve başladı ve 1995-2005 yılları arasında da Ankara Dikmen Lisesinde felsefe grubu olarak görev yaptı. 2055 yılında Müfettiş Yardımcısı oldu.  2011 yılında MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürü olarak atandı. 28 Ocak 2012 tarihinde ise 652 sayılı KHK uyarınca MEB Teşkilat Kanunu’nun değişmesi ile MEB Temel Eğitim Genel Müdürü oldu. 

27 Ekim 2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan kararname ile Uşak Valisi olarak atandı.Funda Kocabıyık evli ve iki çocuk annesi.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@