İcradan Satılık Araçlar! 2 Şubat Fiyat Listesi, Düşük Km'li, Eski Yeni Model 2. El Araçlar

Şehirlere göre icradan satılık araçlar nasıl alınır? Şubat 2022 dönemi icradan satılık araçlar listesi, marka model fiyat tablosu belli oldu mu? İcradan araç alımlarında online teklif verilir?

Finans 02.02.2022 - 09:34 02.02.2022 - 09:35 Mustafa Karagöz

İkinci el araç alacaklar için kurumların satışa çıkardığı icradan araç listeleri şubat ayı başında yenilendi. Çok sayıda kuruma icra kapsamında yer alan ve satışı yapılacak araçları listeye eklerken birçok marka ve modelde araç bulmak mümkün oldu. İcradan araç alacaklar için yayımlanan yeni duyuruları, marka model şehir ve fiyat listelerini yazımızda yer alan tablolardan inceleyebilirsiniz. 

İCRADAN SATILIK ARAÇ FİYATLARI ŞUBAT 2022

İcradan satışı yapılmak üzere ihaleye çıkarılan araç sayısı 200'e yakın. Birçok araç için ise halen ilk teklif bekleniyor. 

Araç alma niyetinde olanlara büyük fırsatların sunulduğu icradan araç alım satım listesinde çok eski modelde araçlar ile çok yeni ve lüks araçlar da bulunuyor. Aşağıda yer alan listede en düşük fiyatlı araç 28 bin TL olurken listede 400 bin TL üzeri fiyatta araçlar bulunuyor. 

Satışı yapılacak olan araçlar için yayımlanan tüm liste incelendiğinde ise farklı marka modelde yer alan lüks araçların 1 milyon TL'den daha yüksek fiyata ihaleye çıkarıldığı görülebilir. 

İCRADAN SATILIK ARAÇ ALMAK İSTEYENLER NASIL BAŞVURU YAPACAK?

İcra kapsamında satışa çıkarılan araçlar ilan edilen fiyatlar üzerinden ihaleye çıkarılır. Vatandaşların ihaleye katılabilmeleri için kurumun belirlediği tarih araılığına ihaleye başvuru yapması gerek. 

İnternet üzerinden online başvuru yapılabilecek olan araç satışları için e-Satış UYAP sistemi kullanılabilir. Kurumların tamamının araç satışları için yayımlanan basın bilgilendirme duyurusunda vatandaşların işlemlerini nasıl ve nereden yapacaklarına dair açıklama yer alır. İcradan araç satışlarına tekliflerin nasıl sunulacağının bildirildiği açıklamada "Birinci artırmadan on gün önce başlamak üzere artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecek" ifadeleri yer alır. 

Kurumlar ihaleleri birinci ve ikinci artırma ile yaparlar. Eğer birinci açık artırma duyurusunda araç satışı yapılırsa ikinci ihale düzenlenir. İlk ihalede kimse teklif vermezse ikinci ihale düzenlenir. 

ŞUBAT 2022 GÜNCEL ARAÇ SATIŞ LİSTESİ

Şubat 2022'nin ilk günlerinde çeşitli kamu kurumlarının yayımladığı araç satış ilanlarını aşağıda 4 grup olarak ayırdık. Bu ilanlar, tüm duyuruların çok küçük bir kısmını oluşturmaktadır. 

Şubat 2022 İcradan Satılık Araçlar 1. Grup

4-5

Şubat 2022 İcradan Satılık Araçlar 1. Grup

3-6

Şubat 2022 İcradan Satılık Araçlar 1. Grup

2-10

Şubat 2022 İcradan Satılık Araçlar 1. Grup

1-12

İcradan satılık araçlar için ilan edilen tablolarda araçların marka model bilgileri, satışı yapacak olan devlet kurumu, ihale tarihi ve aracın bulunduğu şehir yer almaktadır. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@