İcradan Satılık Ucuz Arsa Almak İstedi, Cinayete Kurban Gitti!

Sudan ucuz fiyatlarla ilana çıkan icradan satılık evler ve bankadan satılık arsa ilanları yoğun ilgi görürken acı bir haber geldi.

İcradan Satılık Ucuz Arsa Almak İstedi, Cinayete Kurban Gitti!

Bankalara olan borçlarını ödeyemeyen kişilerin sayıları büyük bir hızla artarken yaşanan süreçte ne yazık ki pek çok kişi icralık oldu. İcralık olan kişilerin sahip oldukları ve bankalara teminat gösterdikleri evleri ve arsaları ise bankalar tarafından çok daha düşük fiyatlarla satışa sunuldu.

Bankalardan satılık gayrimenkuller ucuz fiyatları ile dikkat çekerken son dönemde konut ve arsa fiyatlarında yaşanan rekor yükselişlerde vatandaşların icradan satılık gayrimenkuller için taleplerini arttırdı. Normal piyasa fiyatlarının yarısının da altına satılan bu taşınmazlar için teklif veren kişlerin sayıları büyük bir hızla artarken ne yazık ki Aydın'dan acı haber geldi.

İCRADAN SATILI ARSA ALDI, CANINDAN OLDU!

Söz konusu olay Aydın'ın Nazilli ilçesine bağlı Çaylı Mahallesinde meydana geldi. İddialara göre yatırım amacı ile arsa arayan Türk Standardları Enstitüsü'nde (TSE) görevli Yüksek Fizik Mühendis M.İ.A. bu amaç için araştırma yaparken bir süre önce icradan satışa sunulan Nazilli ilçesine bağlı Çay Mahallesi'nde ki incir bahçesi için teklif verdi.

Ankara'da oturan M.İ.A. ihale işlemlerinin sonuçlanmasının ardından satın aldığı incir bahçesini görmek için Aydın'a geldi. Bu esnada bahçede arazinin eski sahibi olan M.D. ve ağabeyi H.D. ile karşılaştı. Arazinin eski sahipleri ile araziyi icradan satın alan M.İ.A. arasında başlayan sözlü tartışma kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüşürken H.D. yanında bulunan pompalı tüfekle ateş açtı.

nazilli-cinayet-1

Pompalı tüfekten çıkan kurşunlar saldırganın ağabeyi ile icradan satılık arsa alan M.İ.A.'ya isabete ederen H.D. olay yerinden kaçtı. Olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılmak istenen M.İ.A. ambulansta hayatını kaybederken saldırganın yaralanan kardeşi ise Nazilli Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Yaralı kardeşin sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken olay yerinden kaçan saldırgan ise güvenlik güçlerinin titiz çalışması sonucunda silahı ile birlikte yakalandı.

İCRADAN SATILIK EV, ARSA İLANLARI UCUZ FİYATLARI İLE DİKKAT ÇEKİYOR!

Son dönemde sayıları giderek artan icradan satılık arsa, tarla ve ev ilanları ucuz fiyatları ile dikkat çekerken vatandaşlar tarafından da daha fazla tercih ediliyor. Özellikle de bankadan satılık evler için düşük faizli konut kredisi desteği sağlanması bu talebi daha da arttırıyor.