İçtiğimiz Suya Da Göz Diktiler! 19 LT Damacana Su Fiyatları Yüzde 150 Zamla Yeni Zam Şampiyonu Oldu

Damacana su fiyatları 2022 yılının yeni zam şampiyonu oldu. Sadece son 4 ayda gelen zamlar yüzde 150'yi aşarken en ucuz damacana fiyatı alev aldı. İstanbul, Ankara damacana fiyatı kaç TL, ne kadar?

Finans 14.04.2022 - 09:30 14.04.2022 - 09:30 Gülcan Özer

Gıda ürünleri, mutfak tüpü, akaryakıt fiyatları derken vatandaş şimdi de damacana su fiyatlarına gelen zamlarla mağdur edildi. Her yeni su siparişi verdiğinde farklı bir fiyatla karşılaşan vatandaş yapılan zamlara isyan ederken damacana su firmaları ise maliyetlerde yaşanan artışları gerekçe göstererek yapmış oldukları zamları savundu. 

19 LT damacana su fiyatı için sadece geride bıraktığımız 4 aylık zaman dilimi içerisinde yüzde 150 zam geldiği belirtildi. Su fiyatlarında yaşanan artış ile beraber Ocak ayında 10 lira olan damacana su fiyatı yeni zamların ardından İstanbul'da 30 liraya kadar fırladı. Su fiyatlarında yaşana artış vatandaşı "sıra içtiğimiz suya mı geldi?" sorusuna yöneltirken sosyal medyadan da yapılan zamlara tepki gösterildi. 

DAMACANA SU FİYATLARI NEDEN ARTIYOR, 19 LT DAMACANA SUYA NE KADAR ZAM GELDİ?

Damacana sularda yaşanan fiyat artışlarını değerlendiren Su satıcısı Atilla Oğuz kendilerinin 19 LT damacana suyu 25 liraya sattığını ancak bazı bayilerin fiyatları 30 liraya kadar çıkarttığını belirterek "Akaryakıta gelen zamlar ve pet şişelerde kullanılan ham maddeye gelen zamlardan dolayı su fiyatları arttı. Akaryakıt ve ham madde fiyatları düşmezse damaca su fiyatlarının biraz daha yükseleceğini düşünüyorum" diyerek yeni zam gelebileceğini söyledi. 

damacana-fiyatları

Damacana su fiyatları İstanbul'da 25 - 30 liraya çıkarken Ankara'da 19 LT damacana su fiyatı 20 - 22 TL arasında değişiyor. Online alışveriş siteleri ilk alışverişe özel indirimli fiyatlar sunabiliyor. 

 Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@