İdlib'te Şehit Olan Askerlerimizin İsimleri Memleketleri Belli Oldu! İsim İsim Şehir Şehir Liste

İdlib'te Rusya destekli Esed unsurlarının hava saldırısı sonucunda şehit olan askerlerimizin kimlikleri oldu.

GÜNDEM 28.02.2020 - 14:26 15.07.2021 - 00:09 SERHATMEDYA

İdlib'te Rusya destekli Esed unsurlarının hava saldırısı sonucunda şehit olan askerlerimizin kimlikleri oldu. Kahraman şehit askerlerimizin ailelerine acı haber verildikten sonra açıklanan isim listesi ve askerlerimizin memleketlerine dair liste haberimizde. İşte 33 kahraman askerimizin adı soyadı ve memleketlerine ilişkin liste.

Suriye'nin İdlib kentinde yaşanan ve tüm Türkiye'yi yasa boğan hain saldırıda 33 askerimiz şehit olmuştu.Şehit askerlerimizin ailelerine haber verildikten sonra ise isim listeleri açıklanmaya başlandı. İşte 33 kahraman askerimizin isimleri, kimlikleri ve memleketlerine dair bilgiler.33 KAHRAMAN ASKERİMİZİN İSİM LİSTESİ AÇIKLANDIİşte ismi açıklanan şehit askerlerimiz.Adıyaman: Piyade Uzman Onbaşı Mehmet Orhan (25)Afyonkarahisar: Yüzbaşı Süleyman Şahin'in (35)Antalya: Uzman Onbaşı Turgut Burkay Korkmaz (23)Batman: Sözleşmeli er Cuma Bağatur Bitlis: Uzman Çavuş Güven Kurtulmuş (23)İstanbul: Uzman Onbaşı Emre Baysal (24) (50 gün sonra düğünü olacaktı)Kahramanmaraş: Uzman Onbaşı Ahmet Saygılı (23)Kahramanmaraş: Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Akif AkçadağKayseri: Piyade Uzman Onbaşı Ali Taşöz (24)Mersin: Uzman Çavuş İbrahim Tüzel (24)Mersin: Astsubay Çavuş Mehmet Muhammet AkayMersin: Piyade Uzman Çavuş Osman Ak (26)Osmaniye: Uzman Onbaşı Batuhan Tank (24)Osmaniye: Uzman Onbaşı Halil İbrahim Akkaya (23)Tekirdağ: Piyade Onbaşı Nihat KaraTekirdağ: Uzman Onbaşı Recep BekirTekirdağ: Sözleşmeli er Birhan Er Tokat: Piyade Uzman Çavuş Adem Akın (30) (10 kardeşin en küçüğü)Uşak: Uzman Çavuş Ali Turgut (39)KahramanmaraşEsed unsurlarının saldırısı sonucu şehit olan askerlerimizinden birisi 23 yaşında olan Uzman Onbaşı Ahmet Saygılı. 7 kardeş olan Şehit Uzman Onbaşı Ahmet Saygılı'nın 3 kardeşinin de TSK bünyesinde görev yaptığı öğrenildi. Şehit askerin ailesine haber Kaymakam Gürbüz Saltaş, Türkoğlu Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Bozdoğan ve İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mete Pekmez tarafından verildi. 

AntalyaPiyade Uzman Onbaşı Turgut Burkay Korkmaz'da İdlib'te şehit olan askerlerimiz arasında yer alıyor. 23 yaşında olan şehit askerimizin şehadet haberi Finike'de yer alan ailesine haber verildi.

MersinŞehit olan bir diğer askerimiz ise Mersin'in Erdemli ilçesinde oturan Uzman Çavuş İbrahim Tüzel. 24 yaşında olan Şehit Uzman Çavuş İbrahim Tüzel'in şehadet haberi ailesine Erdemli Kaymakamı Avni Kula ile beraberindeki heyet tarafından verildi.

Bitlis Bitlisli Uzman Çavuş Güven Kurtulmuş, Suriye’nin İdlib bölgesinde rejim güçlerinin saldırısı sonucu şehit oldu. Şehit askerimizin şehadet haberi Güroymak ilçesine bağlı Budaklı köyünde ikamet eden ailesine ulaştırıldı. Afyonkarahisarİdlib'te şehit olan askerlerimizden birisi de Yüzbaşı Süleyman Şahin. 35 yaşında olan şehit Yüzbaşı Süleyman Şahin'in şehadet haberi ailesine Ankara'da verildi. Şehit Yüzbaşı Şahin'in anne ve babasının şehit askerimizin çocuklarına bakmak için Ankara'da oldukları öğrenildi.

KayseriPiyade Uzman Onbaşı Ali Taşöz 24 yaşındaydı. Şehit askerimizin acı haberi Kayseri'nin Develi ilçesinde bulunan baba evine ulaştı.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@