İhalesi 22 Haziran'da! İstanbul'da satılık konut imarlı arsalar Milli Emlak tarafından belirlenen m2 fiyatları

İstanbul'da Topkapı Milli Emlak Müdürlüğü Eyüpsultan, Beyoğlu, Küçükçekmece, Fatih ilçelerinde konut imarlı arsa satışı yapacak. Kurum hangi ilçede m2'si kaç TL fiyatla satış yapılacağı açıklandı.

Emlak Haberleri 06.06.2022 - 16:04 06.06.2022 - 16:04 Mustafa Karagöz

Konut imarlı arsa satış ilanı; İstanbul Çevre, Şehircilik ve İklim Değişiklği İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Topkapı Emlak Müdürlüğü tarafından yayımlandı. Vatandaşlar yada şirketler söz konusu arsaları almak için Topkapı Emlak Müdürlüğü üzerinden işlemleri tamamlayacaklar. Arsalar için başvuru işlemleri, ihale süreci ve satış tapu devir teslim işlemlerinin tümü bu kurum üzerinden tamamlanacak. 

İSTANBUL'DA MİLLİ EMLAK'TAN ARSA SATIŞ İLANI

Milli Emlak Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan satışlarda yer alan ilçeler; Eyüpsultan, Beyoğlu, Küçükçekmece, Fatih oldu. Hepsi tam hisseli olan arsaların m2 büyüklükleri; aşağıda yer alan tabloda bildirilmiş durumda. Arsaların imar özellikleri; muhammen bedellerine dair tablo ise şu şekilde;

istanbul milli emlak imarlı arsa satışı 22 haziran

Eyüpsultan İlçesi Göktürk Mahallesinde 143 / 5 ada parsel numarasında yer alan 124 m2 arsa 1 milyon 550 bin TL'ye satılacak. Aynı ilçede aynı mahallede Kumlugeçit Sokakta yer alan 257 m2 arsa ise 3 milyon 345 bin TL'ye satılacak. Beyoğlu Camiikebir Mahallesi 1061 / 17 ada parsel numaralı arsa ve kargir ev 1 milyon 500 bin TL'ye satılacak. İstanbul Küçükçekmece Safra ( Gültepe ) Mahallesinde 157 / 2 ada parsel konumunda bulunan 169 m2 arsa ise 2 milyon 28 bin TL'ye sattılacak. Fatih ilçesi Kariye (Dervişali) Mahallesinde bulunan 116 m2 arsa ise 1 milyon 695 bin TL'ye satılacak. 

İHALE İŞLEMLERİNE İLİŞKİN BİLGİLER

İhaleler için başvuru işlemleri 22 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek açık artırmaya kadar yapılabilecek. Başvurularını yapanlar ilan edilen tarihte sabah saat 09.30'dan itibaren ihaleye katılım sağlayacaklar. Kurum ihale adresini İstanbul Çevre, Şehircilik ve İklim Değişiklği İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Topkapı Emlak Müdürlüğü, Ankara Cad. Hükümet Konağı Sk. No:11 Kat: 1 Cağaloğlu Fatih / İSTANBUL olarak açıkladı. 

PEŞİNDE İNDİRİM YADA TAKSİTLİ ÖDEME PLANI DA BULUNUYOR

Arsalar için teklif veren vatandaş yada şirketler açık artırma sonunda hak sahibi olursa ödemelerini peşin yapabilirler. Peşin ödeme dışında Milli Emlak Müdürlüğü taksitli ödeme planı oluşutuyor. Taksit imkanlarına dair ayrıntılar "Satış bedelinin tamamı peşin veya 1/4 ü peşin kalanı en fazla iki yılda, eşit taksitlerle ve üçer aylık dilimler halinde kanunî faizi ile birlikte ödenebilir. Satış bedelinin peşin olarak ödenmesi halinde satış bedeline yüzde yirmi indirim uygulanır." bilgileri verildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@