İhaleye başvuranlar teklif verebilecek! Belediyeden satılık ikinci el daireler

Çanakkale'de belediyeye ait olan 28 adet daire ihale ile satılacak. Kurum konutlar için başvuru yapacak olanlar için 980 bin TL'den başlayan fiyatlar açıkladı. Tüm tablo ve satış tarihi.

Emlak Haberleri 20.06.2022 - 09:29 20.06.2022 - 10:16 Mustafa Karagöz

Çanakkale ili Lapseki İlçesi Umurbey Belediye Başkanlğı konut satış ihalesine çıktı. Kurum duyurusunda; Umurbey Merkez Mahallesinde tapunun 171 ada 15 parselde kayıtlı taşınmazda ayrı ayrı 2 blokta toplam 18 dairenin satılacağını açıkladı. Söz konusu dairelerin A blokta 6 adet, B blokta ise 11 adet olduğu açıklandı. Belediye başkanlığı konutların açık artırma ile 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 45. Maddesine göre satılacağı bilgisini de paylaştı. 

BELEDİYEDEN SATILIK DAİRELERE VE FİYAT LİSTESİ

Belediyenin satışa çıkardığı daireler için fiyatlara bakıldığında en ucuz konutun 680 bin TL olduğu ilan edildi. B blok 1. katta yer alan bir daire 680.000 TL muhammen bedel ile satılacak. Aynı blok aynı katta bir başka daire 930 bin TL, bir başka daire ise 1 milyon 80 bin TL'ye satışa çıkatıldı. Zemin katta yer alan daireler ise 850 bin TL, 980 bin TL, 1 milyon 30 bin TL'den ilanda. A Blok giriş katta yer alan daireler ise 720 bin TL ile 980 bin TL muhammen beeller ile listede. 

Konutlar için İlan Edilen Satış Fiyatları 

18 daire için ilan edilen satış fiyatları ve konutların bulundukları blok ve kat bilgileri tabloda tek tek aktarıldı. Başvurular bu tabloda yer alan bilgiler ve muhamemmen bedellere göre yapılacak. 

umurbey konut satış

KONUTLAR İÇİN UMURBEY BELEDİYESİNE BAŞVURU YAPACAK OLANLAR

Yukarıda yer alan tabloda muhammen bedel dışında ikinci bir bedel yer alıyor. Bu ikinci bedel konutlar için ihale başvurusunda bulunacak olanların ödemeleri gereken geçici teminat bedelleri. Bu bedel belediyenin hesabına ödecek ve makbuzu kuruma teslim edilecek. 

Umurbey Belediyesi geçici teminat bedellerinin ödenmesine dair "İhaleye katılacak olanlar belirtilen miktardaki geçici teminatlarını, 01.07.2022  CUMA  günü olan   İhale günü en geç  ihale saatlerine  kadar Belediyemiz veznesine, veya TC Halk Bankası Lapseki Şubesindeki ilgili banka hesabına yatırmaları şarttır" açıklamasında bulundu. 

Başvuru işlemlerine ilişkin diğer işlemler ise kurumun hazırladığı ihale şartnamesinin belediyeden alınması, şartnamede bulunan evrakların derlenip teslim edilmesi ile olacak. Tüm detaylara Umurbey Belediyesine giderek yada online kanallar üzerinden ulaşılabilir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@