İhtiyaç Kredisi Çekecekler O Duyuru Geldi! 3 Bankadan 1 Şarta Düşük Faiz

15.000 TL ihtiyaç kredisi kullanımlarında müşterilerin yapacakları ödemeler bankaların faiz oranlarına göre değişiyor. En ucuz kredi veren 5 bankanın ekim dönemi ödeme planları ise belli oldu.

Finans 30.09.2021 - 09:19 30.09.2021 - 09:19 Mustafa KARAGÖZ

İhtiyaç kredisi kullanarak nakit sorunlarını çözmek isteyenlere bankalardan kampanyalı yeni oranlar geldi. 

Bazı bankalar faiz oranlarında indirime giderken bazı bankalar ise kampanya şartlarının sağlanması durumunda daha düşük faiz oranları uygulayacaklarını açıkladılar. Şartlı kredi kampanyasında ise İNG Bank, QNB Finansbank ve TEB ilk sıralarda yer alıyor. 

İNG, QNB VE TEB'DEN ŞARTLI İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI

İhtiyaç kredisi kullanımlarında 3 banka ilan ettikleri kampanya kapsamında düşük faiz sağlayacaklarını duyurdular. Tüm bankalar arasında en düşük orana sahip olan İNG Bank, QNB Finansbank ve TEB ilan edilen oranların aşağıda yer alan koşulu sağlayanlara verileceğini duyurdular. 3 bankanın ortak uyguladığı kampanya koşulunda en önemli nokta kredi puanı. 

Bu Koşulu Sağlayanlara Düşük Faizli Kredi

İNG Bank, QNB Finansbank ve TEB bankalarının resmi sitelerinden ilan edilen açıklamalarda; düşük faizli kredi kullanımlarında müşterilerin daha önceki bankacılık işlemleri ile oluşan kredi risk puanına bakılacağı bildirildi. 3 bankada ortak olan özellik ise yüksek güvenilirlik oranına sahip olan müşterilerin düşük faizle kredi kullanabilecekleri oldu. 

Duyurular kapsamında 3 banka; Kredi puanı 1900 üzerinden bankadan bankaya değişen puanlarla 1800 yada 1850 olması durumunda aşağıda yer alan faiz oranlarıyla kredi kullanılabilece. 

İNG Bank, QNB Finansbank ve TEB Kredi Faiz Oranları

İNG Bank 36 ay vadeli kampanyalı ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.35

QNB Finansbank 36 ay vadeli kampanyalı ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.39

TEB 36 ay vadeli kampanyalı ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.45

Kredi Puanı Yüksek Olmayanlar

Kredi puanı yüksek olmayan müşteriler ise kendi kredi puanları doğrultusunda sağlanan faizle kredi çekebilecekler. Örneğin kredi puanı 1900 üzerinden 1750 olan bir müşteri kredi puanı 1600 olandan daha düşük faizle kredi çekecek. 3 bankada kredi puanının düşük olduğu durumlarda daha yüksek faiz sağlıyorlar. 

DEVLET BANKALARININ KREDİ FAİZ ORANLARI

Bu 3 banka dışında diğer bankalardan kredi kullanmak isteyen müşteriler için ilan edilen faiz oranlarını devlet bankalarının sunduğu oranlar ile paylaşıyoruz. Ziraat Bankası ve Vakıfbank herhangi bir şart olmadan tüm müşterilerine yüzde 1.55 ve yüzde 1.59 faizle kredi sağlıyorlar. Halkbank'ın Ekim 2021 dönemi ihtiyaç kredisi faiz oranı ise yüzde 1.63 olarak duyuruldu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@