İhtiyaç Kredisi Faizleri Düşer Mi? Bankalar Yüzde Kaç Faizle İhtiyaç Kredisi Veriyorlar?

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar kredi faizlerinde düşüş beklentilerini sürdürüyorlar. İhtiyaç kredisi faizleri düşer mi? Bankalar yüzde kaç faizle ihtiyaç kredisi veriyorlar?

İhtiyaç Kredisi Faizleri Düşer Mi? Bankalar Yüzde Kaç Faizle İhtiyaç Kredisi Veriyorlar?

Türkiye'de vatandaşlar ihtiyaç kredisi kullanmak bankaların şartlarını araştırmaya devam ediyorlar. Uygun maliyetli kredi kampanyalarını öğrenmek isteyen vatandaşlar bir yandan da ihtiyaç kredisi faizlerinde indirim yapılmasına dair beklenti içerisine girdiler. Bankalar ihtiyaç kredisi faizlerinde indirim yaparlar mı? İhtiyaç kredisi faizleri değişecek mi? İşte merak edilen sorunun cevapları...

İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZLERİ DÜŞER Mİ?

Merkez Bankası'nın faiz indirimleri dönemine başlaması ile vatandaşların kredi faizlerinde de indirim olmasına yönelik beklentileri oluştu. Ancak şu anda kadar bu konuda pek de ciddi bir gelişme olmadı. Sadece bazı bankalar yeni müşterileri için ihtiyaç kredisi faizlerinde indirim yaptılar ama o da yeterli seviyede olmadı.

Bankaların ihtiyaç kredisi faizlerinde indirim yapmalarını bekleyen vatandaşlar bundan sonraki süreçte atılabilecek adımları merak ediyorlar. Bankacılık sektöründen gelen son bilgilere göre ihtiyaç kredisi faizlerinde indirim yapılmasına dair bir gündem bankaların planlamalarında bulunmuyor.

Bankaların yüksek faizlerle kaynak elde ettiklerini söyleyen sektör temsilcileri bu yüksek maliyetli varlıkların düşük faizle müşterilere kredi olarak verilmesinin imkanının olmadığını söylediler. Ancak Merkez Bankası'nın Ekim ayında da bir faiz indirimi yapması durumunda yeni bir değerlendirilme yapılabileceği ifade ediliyor.

ihtiyç kredisi güncel faizleri

İHTİYAÇ KREDİSİ GÜNCEL FAİZLERİ

İhtiyaç kredisi kullanmak için bankaların güncel faizlerini araştıran vatandaşlar kredi maliyetlerini etkileyen ana veriye dair meraklarını sürdürüyorlar. Şu anda QNB Finansbank tarafından yeni müşterilere tanışma faizi adı altında yüzde 1,34 faizle ihtiyaç kredisi veriliyor. İNG Bank da yeni müşterilere yönelik düzenlediği ihtiyaç kredisi kampanyası ile aylık yüzde 1,35 faizle ihtiyaç kredisi veriyor.

Kamu bankalarının ihtiyaç kredisi faizleri de çok düşük maliyetler içermiyor. Halkbank aylık yüzde 1,63 faizle ihtiyaç kredisi verirken Vakıfbank'ın ihtiyaç kredisi güncel faiz oranı yüzde 1,61 oldu.. Ziraat Bankası ise aylık yüzde 1,60 faizle müşterilerine ihtiyaç kredisi imkanı tanıyor.

Türkiye'nin en köklü bankalarından birisi olan İş Bankası müşterileri aylık yüzde 1,60 faizle ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. TEB'in ihtiyaç kredisi aylık faiz oranı ise yüzde 1,59 olarak açıklandı. Denizbank ise aylık yüzde 1,89 faizle ihtiyaç kredisi imkanını müşterilerine tanıyor.

SONRAKİ HABER