İhtiyaç Kredisi Faizlerine Yeni Güncelleme! TEB, Halkbank, Ziraat, Akbank 50 Bin TL Kredi Taksit Hesaplamaları!

İhtiyaç kredisi çekmek isteyenler Nisan ayının başlamasıyla beraber yapılan faiz güncellemelerini araştırıyorlar. Hangi bankalar yüzde kaç faizle ihtiyaç kredisi veriyorlar? 50 Bin TL kredi hesaplama

Finans 01.04.2022 - 19:36 01.04.2022 - 19:36 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de vatandaşların ihtiyça kredisi çekme yönündeki eğilimlerinin zirveye yükseldiği bildirildi. Yapılan açıklamalara göre ihtiyaç kredisi alanında bankalar rekor başvurular almaya başladılar. Nisan ayının başlamasıyla beraber de bankaların ihtiyaç kredisi faizleri kredi politikalarına göre güncellendi. Peki hangi banka hangi mali şartlar eşliğinde müşterilerine ihtiyaç kredisi veriyor? Bankalardan nakit destek almak isteyenler hangi maliyetleri göze almak zorundalar? 

İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYALARINA NİSAN AYARI

Bankalar ihtiyaç kredisi kampanyalarında bazı değişikliklere gittiler. Ekonomik gelişmelerden dolayı alınan bu değişiklik kararları vatandaşlar için olumlu ve olumsuz etki niteliklerine sahip oldukları görüldü. Şu anda hangi bankalardan ihtiyaç kredisi çekmek avantaj sağlıyor? Nisan ayında ihtiyaç kredisi çekerken hangi bankalar tercih edilmeli? Banka banka ihtiyaç kredisi maliyet hesaplamaları nelerdir? 

İHTİYAÇ KREDİSİ ÇEKMEDEN BU ÖZELLİKLERE DİKKAT

Bankalar müşterilerine ihtiyaç kredisi verirken bazı şartları uygulamak zorundalar. Bu şartların başında da azami vade süreleri geliyor. İhtiyaç kredisinin azami vade süresini belirlemek banka inisiyatifind ebulunmuyor. BDDK'Nın aldığı tavsiye kararı gereği bankalar 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredilerini en fazla 36 aya kadar vadelendirebiliyorlar. Bu limitin aşılması durumunda ise uygulanabilecek vade süresi maksimum 24 ay oluyor.

ANADOLUBANK 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

İhtiyaç kredisi çekmek için Anadolubank'ı tercih eden müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2.09 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler bu bankaya her ay 2.125 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti de 76.768 TL oluyor.

VAKIFBANK 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Vakıfbank'tan ihtiyça kredisi çekenlere banka aylık yüzde 1,95 oranında kredi faizi uyguluyor. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi çekilmesi halinde aylık taksitler 2.070 TL olarak hesaplanıyor. Toplam kredi maliyeti ise 74.792 TL olarak açıklandı. 

HALKBANK 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi çekenlere aylık yüzde 1,71 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 50 bin TL ihtiyaç kredisinin taksiti 1.978 TL olurken toplam kredi maliyeti de 71.470 TL olarak hesaplanıyor.

50 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama-1

ZİRAAT BANKASI 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi çekenler aylık yüzde 1,69 oranında kredi faizi ile karşılaşıyorlar. 36 ay vadeli 50 Bin Tl ihtiyaç kredisi çekenler bankaya her ay 1.970 TL kredi taksiti ödüyorlar. Vade sonuna kadar yapılacak toplam ödeme de 71.197 TL oluyor.

ALTERNATİFBANK 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Alternatifbank müşterileri aylık yüzde 1,95 faizle ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi aylık 2.070 TL kredi taksiti ile veriliyor. Toplam kredi maliyeti ise 74.532 TL şeklinde hesaplanıyor.

TEB 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

TEB'den ihtiyaç kredisi çekilmesi durumunda müşteriler aylık yüzde 1,67 oranında kredi faizi ile karşılaşıyorlar. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisinin aylık taksitleri 1.963 TL, toplam kredi maliyeti 70.915 TL olarak hesaplanıyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@