0.75'e Kadar Düşen İhtiyaç Kredisi Faizleri Yüzde 1 Bandının Üzerine Çıktı

İhtiyaç kredisinde faiz oranları yüzde 0.75 bandına kadar inmişti. TCMB'nin döviz kurunda oluşan dalgalanmaları önlemek adına likidite adımı atmıştı. Bu hamlenin ardından bankaların kredi faiz oranları yükseldi. Yüzde 0.75 bandına kadar gerileyen ihtiyaç kredisi faiz oranları ise yüzde 1 bandının üzerine çıkmış oldu.

0.75'e Kadar Düşen İhtiyaç Kredisi Faizleri Yüzde 1 Bandının Üzerine Çıktı

İhtiyaç kredisi faiz oranları yükselmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta içinde yüzde 0.75 bandında olan ihtiyaç kredisi faiz oranları son güncellemeler ile birlikte çok sayıda bankada yüzde 1 oranından yukarı tırmandı. 

İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI YÜKSELİYOR

Merkez Bankası'nın haftasonu atmış olduğu faiz hamlesi ile birlikte devlet bankalarının sunduğu kampanyalı konut kredisi kaldırıldı. Sosyal hayatı destekleme kredisinde ise faiz oranları yüzde 0.55 bandından yüzd e0.69'a yükseltildi. Yüzde 0.82 olan anlaşmalı olmayan kredi paketilerinde ki faiz oranları ise yüzde 0.99'a yükseldi. 

Devlet bankalarının kredi faiz oranlarında yapmış olduğu artırmalara özel bankalarda dahil oldu.

Şekerbank, TCMB'nin faiz hamlesinden sonra ihtiyaç kredisinde yüzde 0.75'ten başlayan oranlarla yaz kredisi sağlıyordu. Banka bu kredi kampanyasını kaldırdı. 

İş Bankası'da kısa süre öncesine kadar bayram kredisi imkanı sunuyordu. Ödeme erteleme ve anında başvuru fırsatlarıyla sunulan bu kredi kampanyasında faiz oranı yüzde 0.87'ydi. İş Bankası'nın güncel faiz oranı ise yüzde 1.05 seviyesinde. 

Ayrıca Ziraat Bankası ve Vakıfbank'ta nakit ihtiyaçlar için sağladığı ihtiyaç kredisinde yüzde 1.18 faiz oranı uyguluyorlar.

Emlak365.com