10 Bankadan Ortak Destek Kredisi! 6 Ay Ertelemeli 200 Bin TL Kredi

Devletin destekli kredi paketleri yoğun ilgi görmeye devam ederken bunlardan biri de TOBB Nefes Kredisi olarak öne çıktı. TOBB'a bağlı olan oda ve borsalara üye olanlara verilecek olan kredinin sağladığı en büyük avantaj ilk 6 ay ödemesiz dönemli taksit seçeneği sunulması. TOBB nefes kredisi 2021 şartları, hangi bankalardan verilecek, Halkbank, Denizbank, Ziraat Bankası başvuru tarihi ne zaman sona erecek?

10 Bankadan Ortak Destek Kredisi! 6 Ay Ertelemeli 200 Bin TL Kredi

Ekonomide yaşanan dalgalanma nedeni ile bankaların kredi paketlerine olan ilgisi her geçen gün artmaya devam ederken özellikle de devlet destekli kredi paketleri yoğun ilgi görüyor. Bunlardan biri de Nefes Kredisi 2021 paketi olarak öne çıkıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan nefes kredisi ekonomide yeniden normale geçiş döneminde işletmelere cansuyu olacak. 

TOBB Nefes Kredisi 2021 için tüm şartlar açıklanırken krediden yararlanmak isteyen KOBİ ve işletmelerin başvuruları sadece belirlenen 10 banka tarafından kabul edilecek. 

TOBB NEFES KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

  1. Ziraat Bankası, 
  2. Ziraat Katılım Bankası 
  3. Vakıfbank 
  4. Vakıf Katılım Bankası 
  5. Halkbank
  6. İş Bankası 
  7. Garanti Bankası 
  8. Denizbank 
  9. Akbank
  10. Yapı Kredi Bankası

NEFES KREDİSİ ŞARTLARI 2021!

Nefes krediis başvurusu yapmak isteyen KOBİ , esnaf ve şirketlerin TOBB’a bağlı Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Odası, Sanayi Odası, Deniz Ticaret Odası ve Ticaret Borsalarına üye olma şartı aranacak. Yine bu işletmelerin kesinleşen son mali yıl ciroları da incelenecek ve cironun 10 milyon lirayı aşmaması şartı aranacak. 2020 senesinde cirosu 2019 senesine oranla en az yüzde 25 oranında kayıp yaşayanların kredi başvuruları kabul edilecek. 

Bu şartları taşımalarına rağmen Tarım Kredi Kooperatifleri, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri, kuyum ticareti ile iştigal edenler ve kıymetli maden aracı kuruluşları, kıymetli maden ticareti ile iştigal eden diğer firmalar ve Faktoring Şirketleri ise kredi başvurusu yapamayacaklar ve kapsam dışı tutulacaklar.

Yorumlar (0)