10 Bin TL Anında İhtiyaç Kredisi Taksitleri 372 TL'ye Düştü

Online başvuru ile şubeye gitmeye gerek kalmadan 10.000 TL ihtiyaç kredisi kullanacaklar için faizlerin düşmesiyle taksitlerde düştü. 10.000 TL ihtiyaç kredisi Mart 2021 faizleriyle ödeme planı haberimizde.

10 Bin TL Anında İhtiyaç Kredisi Taksitleri 372 TL'ye Düştü
Bankaların kredi maliyet oranları değişken durumda. Mart ayı PPK faiz kararı öncesi kredi faiz oranlarını güncelleyen bankalar daha düşük maliyetlerle kredi sağlıyorlar. Daha önceden çok yüksek faiz oranlarıyla kredi sağlayan bazı bankalar uygulamalarını değiştirdiler.

Mart ayı ortasında faiz oranlarını indiren maliyetleri düşüren bankalar müşterilerine daha uygun koşullarda kredi olanağı sağlıyorlar.

BANKALARIN İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI DÜŞÜYOR

Ekonomide yaşanan son süreçler nedeniyle bankaların tüm kredi paketlerinde faiz oranları ortalama yüzde 1.30 bandının üzerinde bulunuyor. PPK faiz kararında yeni bir faiz artırımı kararı çıkması durumunda ise bu oranlar yeniden değişebilir.

Oluşan ekonomi koşullarında ise nakit ihtiyacı olanlar en düşük maliyet oranlarıyla kredi kullanmanın yollarını arıyorlar. İçinde bulunduğumuz hafta içerisinde ise bu alanda önemli bir adım geldi. Kamu bankalarından gelen kredi faiz indirimleri diğer bankaların kredi faiz oranlarına yansıdı.

Daha önceki dönemde yüzde 1.50 bandında bulunan bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 1.40 seviyesinin altına düşmüş durumda. Ancak genel olarak faiz oranları yüzde 1.40 bandının üzerinde yer alıyor. Çoğu bankanın ihtiyaç kredisi faiz oranı ise yüzde 1.45 ile yüzde 1.55 seviyesi arasında bulunuyor.10.000 TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİTLERİ

Bankaların kredi olanakları ile 10.000 TL nakit ihtiyacını gidermek isteyen müşteri en uzun 36 ay vadeli ödeme planından faydalanır. Ödemelerini aylık eşit taksitle yapmak isteyenler için bankaların sunduğu aylık taksit tutarları şu şekilde olur.

10.000 TL İhtiyaç Kredisinin 36 Ay Vadeli Ödeme Planında Aylık Taksit Tutarı

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi faiziyle yapılacak ödeme; ayda 372 TL.

Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiziyle yapılacak ödeme; ayda 374 TL.

İNG Bank ihtiyaç kredisi faiziyle yapılacak ödeme; ayda 375 TL.

TEB ihtiyaç kredisi faiziyle yapılacak ödeme; ayda 376 TL.

İş Bankası ihtiyaç kredisi faiziyle yapılacak ödeme; ayda 380 TL.

Şekerbank ihtiyaç kredisi faiziyle yapılacak ödeme; ayda 381 TL.

Halkbank ihtiyaç kredisi faiziyle yapılacak ödeme; ayda 383 TL.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiziyle yapılacak ödeme; ayda 383 TL.AYLIK EŞİT TAKSİTLİ ÖDEME SEÇENEĞİ DIŞINDA SUNULAN EK AVANTAJLAR

Gelir durumuna bankalar özel ödeme seçenekleri sunuyorlar. 2 ayda bir, 3 ayda bir, artan taksitli, azalan taksitli, balon ödemeli veya serbest ödemeli seçeneklerden bunlardan bazıları. Müşteriler kendi gelir durumlarına göre istedikleri ödeme planıyla kredi borçlarını kapatabilirler.
Yorumlar (0)