10.000 TL Pandemi Destek Kredisi Başvurusu Reddedilenler Ve Onay Bekleyenler Dikkat! Temel İhtiyaç Desteği Kredisi Hakkında Yeni Gelişme!

Türkiye'de koronavirüs sürecinde vatandaşlara sağlanan imkanlardan olan Temel İhtiyaç Desteği Kredisi ile alakalı yeni gelişmeler yaşanıyor. Milyonlarca vatandaşın faydalandığı destek kredisinden yine milyonlarca vatandaş da yararlanamamıştı. Bu vatandaşların talepleri karşılık gördü ve bankalar yeni bir uygulamaya başladı. Temel İhtiyaç Desteği Kredisi başvurusu reddedilenler ve başvurularına cevap alamayanlar için yeni bir karar alınarak güncel ekonomik durumları ile yeniden değerlendirme yapılacak.

10.000 TL Pandemi Destek Kredisi Başvurusu Reddedilenler Ve Onay Bekleyenler Dikkat! Temel İhtiyaç Desteği Kredisi Hakkında Yeni Gelişme!

Türkiye'de koronavirüs sürecinde vatandaşların mağdur olmamaları ve geçimlerini sağlamaları için devlet tarafından Temel İhtiyaç Desteği Kredisi uygulaması başlatılmıştı. Bu destek kredisi sayesinde milyonlarca vatandaş 10.000 TL'ye kadar kredi kullanmış ve zor günlerini atlatmayı başarmışlardı.

VATANDAŞIN İMDADINA TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ KREDİSİ YETİŞTİ

Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi çerçevesinde uygulamaya sokulan Temel İhtiyaç Desteği Kredisi için bankalara çok büyük miktarda başvuru yapılmış ve değerlendirme sonucunda uygun görülenlerin kredileri kendilerine verilmişti. Vatandaşlar bu destek ile zaruri ihtiyaçlarını aksama yaşamadan giderebilmişlerdi.

MİLYONLARCA VATANDAŞ KREDİ BAŞVURUSUNDAN SONUÇ ALAMADI

Temel İhtiyaç Desteği Kredisi çok sayıda vatandaşın imdadına yetişse de milyonlarca vatandaş da çeşitli sebeplerle bu krediden faydalanamamışlardı. Kara listede olanlar, ekonomik durumu kredi çekmeye uygun olmayanlar gibi vasıfları taşıyan vatandaşların başvuruları ya reddedilmişti ya da beklemeye alınarak herhangi bir cevap verilmemişti.

KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU'NA YAPILAN ŞİKAYETLER DİKKAT ÇEKTİ!

Başvurularından gerekli cevabı alamayan vatandaşların çok yoğun bir şekilde Kamu Denetçiliği Kurumu'na şikayette bulunması yetkililerin dikkatini çekti. Bu şikayetlerle tek tek cevaplamak yerine tüm mağdur olan vatandaşların sorununa çare arayan yetkililer başvuruların yeniden değerlendirmesine karar verdiler.

KURBAN BAYRAMI'NDAN SONRA YENİ DEĞERLENDİRME SÜRECİ BAŞLAYACAK

Kurban Bayramı'nın ardından Temel İhtiyaç Desteği Kredisi başvurusu yapanlardan başvurusu reddedilenler ve kredisi onaylanmayanlar için yeni bir değerlendirme süreci başlayaca. Bu değerlendirmede kredisi onaylanan vatandaşlara Temel İhtiyaç Desteği Kredisi kapsamında tanımlanan miktarlarda kredi ödemeleri gerçekleştirilecek.

TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ KREDİSİ NEDİR?

Koronavirüs süresince uygulamaya sokulan Temel İhtiyaç Desteği Kredisi kamu bankaları tarafından verilmektedir. Kredi Garanti Fonu'nun garantörlüğünde sağlanan bu krediden aylık hane gelirleri 5.000 TL'nin altında olan vatandaşlar yararlanmaktadır. 6 ay geri ödemesiz olan bu kredi için uygulanan faiz oranı ise yüzde 0,49'dur. En fazla 36 aya kadar vade yapılabilen Temel İhtiyaç Desteği Kredisi'nde 10.000 TL'ye kadar kredi kullanılabilmektedir.

Emlak365.com

Yorumlar (3)
Mustafa 7 ay önce
Kiradi cek mek istiyorum
Fatih 7 ay önce
Kredi cekemiyorum
Tahsin altındağ 7 ay önce
İnternetten,cep bankacılığından müracat ettiğim 2 bin tl krediye olumsuz diye yanıt aldım kredi vermiyecekseniz niye mesaj çekersiniz