12 Ay Vadeli 12.000 TL Nakit Kredi! TEB, İNG, QNB Finansbank

İhtiyaç kredisi kullanacaklar için TEB, İNG Bank ve QNB Finansbank farklı kredi olanakları sunmaya devam ediyorlar. 3 bankada kredi olanaklarını son dönemlerde güncellerken oluşan yeni ödeme planı ve maliyet tablosunu 12 ay vadeli 12.000 TL kredi üzerinden hesapladık.

12 Ay Vadeli 12.000 TL Nakit Kredi! TEB, İNG, QNB Finansbank
İhtiyaç kredisi maliyet oranlarının çok yüksek olması nedeniyle vatandaşlar sadece zorunlu ihtiyaçları için kredi kullanıyorlar. Bu dönemde vatandaşlar için sunulan kredi kampanyalarının en önemli avantajının düşük maliyet olması bekleniyor.

Daha önceki süreçlerde kredi kampanyaları dikkat çeken 3 bankanın sağladığı kredi olanaklarını, ihtiyaç kredisi kullanacaklar için araştırdık. İşte Nisan ayı başı itibariyle TEB, İNG Bank ve QNB Finansbank ihtiyaç kredisi özellikleri.

3 BANKANIN ORTAK SAĞLADIĞI KREDİ ÖZELLİKLERİ

TEB, İNG Bank ve QNB Finansbank müşterilerinin ihtiyaç kredisi kullanımlarında ortak bazı özellikler sağlıyorlar. Faiz oranları farklı olan bankalarda ödeme sürecine dair sunulan ek seçenekler ile kredi başvurularında aranan koşullar ortak. TEB, İNG Bank ve QNB Finansbank’tan birinden kredi kullanacakların dikkat etmesi gereken o hususlar.

Kredi Puanı Düşük Maliyet için Önemli

Bu 3 özel bankadan ihtiyaç kredisi kullanacaklar için özel koşul bulunuyor. Bankalar müşterilerinin kredi kullanımlarında risk gruplarının çok güvenilir seviyede olmasını istiyorlar.

3 bankada ortak olan bu koşul ile müşterilerin kredi puanları yüksek ile ilan edilen en düşük faizle kredi kullanabilirler. Ancak kredi puanları düşük ve riskli gruplarda yer alıyorsa bankalar daha farklı kredi faiz oranı uyguluyorlar. Bu durumda uygulanan kredi faiz oranları ise kişiye özel değişiyor.

ORTAK ÖDEME SEÇENEKLERİ

İhtiyaç kredisi paketinde yer alan bir diğer ortak nokta ise kredi ödeme planlamaları. TEB, İNG Bank ve QNB Finansbank’ın ihtiyaç kredisi ödeme planı, vade farkı uygulamamaları ve ödeme erteleme imkanları birbirine çok yakın.

3 Ay Erteleme

TEB, İNG Bank ve QNB Finansbank’ın sunduğu tüm ihtiyaç kredisi paketlerinde müşteriler 3 ay ödeme erteleme seçeneğinden faydalanırlar. Bu kapsamda Nisan ayında kredi çekecek bir müşteri ödemelerini Temmuz ayında yapabilir. Kredi ödemeleri ise 3 ay ödemesiz dönem ve 33 ay vade şeklinde olur.

12 AY VADELİ 12.000 BİN TL KREDİ ÖDEME PLANIYukarıda yer alan kredi özellikleri TEB, İNG Bank ve QNB Finansbank’ın birinden ihtiyaç kredisi kullanacaklar için ödeme planını paylaştık. Bankalar müşterilerine aylık yüzde 1.49, yüzde 1.64 ve yüzde 1.60 faiz oranlarıyla kredi sağlıyorlar. Bu oranlarla kullanılacak 12 ay vadeli 12.000 TL ihtiyaç kredisi için ödeme planı ise tablodaki gibi oluyor.
Yorumlar (0)