15 Bankadan 12 Ay Ertelemeli Faizsiz KGF Destek Kredisi Müjdesi! Sıfır Faizli Kredi Veren Bankalar ve Başvuru Şartları

Pandemi döneminde kredi talebi yoğun bir şekilde artarken yükselen kredi faiz oranları sonrasında destek kredileri daha yakından takip edilmeye başlandı.

15 Bankadan 12 Ay Ertelemeli Faizsiz KGF Destek Kredisi Müjdesi! Sıfır Faizli Kredi Veren Bankalar ve Başvuru Şartları
Pandemi döneminde kredi talebi yoğun bir şekilde artarken yükselen kredi faiz oranları sonrasında destek kredileri daha yakından takip edilmeye başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen talimat sonrasında beklenen KOBİ Destek Paketi açıklandı.

Destek kredileri milyonlarca kişi tarafından yakından takip edilirken özellikle de pandemi nedeni ile zorunlu kısıtlama kararına takılan küçük esnaf ve KOBİ'ler büyük bir maddi zorluk yaşamaya başlamıştı. Vatandaş koronavirüs nedeni ile ekonomide yaşanan dalgalanma ve yükselen enflasyon oranları ile mücadelede zorlanırken yükselen kredi faiz oranları ise vatandaşa vurulan ikinci darbe olmuştu.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN EKONOMİ KURMAYLARINA TALİMAT VERMİŞTİ! 

Hatırlanacağı üzere ekonomide yaşanan dalgalanmalar sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ekonomi kurmaylarına özel bir talimat verildiği ve mağdur olan vatandaşlar ile kişilerin rahat bir nefes almalarını sağlayacak yeni bir destek paketi üzerinde çalışma yapılmasını istediği iddia edilmişti. Süreçte beklenen faizsiz kredi desteği müjdesi ilk olarak KOBİ ve esnaflara yönelik olarak verildi.

12 AY ÖDEMESİZ DÖNEMLİ, SIFIR FAİZLİ DESTEK KREDİSİ VEREN 15 BANKA HANGİSİ?

Faizsiz kredi veren bankalar Akbank, Alternatifbank, Denizbank, Garanti BBVA, Halkbank, ING Bank, İş Bankası, QNB Finansbank, Şekerbank, Türk Ekonomi Bankası, Yapıkredi Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası olarak açıklandı.

KREDİ GARANTİ FONU FAİZSİZ KREDİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER, 1 SENE ERTELEMELİ KREDİ BAŞVURU FORMU NEREDEN, NASIL DOLDURULACAK?

12 ay geri ödemesiz destek kredisi paketi Kredi Garanti Fonu ve Kredi Garanti Avrupa Yatırım Fonu aracılığıyla yürütülen COSME Programı üzerinden verilecek. İşletmelerin ve KOBİ'lerin Rekabet Edebilirliği Programı (COSME) üzerinden kredi başvurusu yapan işletme ve KOBİ'lere ilk 1 senesi ödemesiz dönemli olmak üzere faizsiz kredi desteği verilecek.

Toplamda 7.5 milyar liralık kredinin kullanıma açıldığı pakette AYF kontrgaranti tutarı ise 300 milyon lira olarak belirlendi.

Pakette en fazla 12 ay ödemesiz dönemli olmak üzere en az 36 ay vadeli ve en fazla 60 ay vadeli kredi desteği sağlanacak. Kredi paketinden sadece Türkiye Cumhuriyeti kanunları kapsamında tanımlanan KOBİ tanımını taşıyan gerçek ve tüzel kişiler başvuru yapabilecek. Başvurular yukarıda yer alan faizsiz kredi veren bankalar üzerinden yapılacak.

KGF COSME KREDİ PAKETİ SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Başvuruların başladığı destek kredisi paketine son başvuru tarihi ise 1 Nisan 2021 olarak ilan edildi.

Emlak365.com
Yorumlar (0)