20 Şubat’ta En Avantajlı Kredi Faiz Oranlarına Sahip Bankalar Listesi Belli Oldu!

Listenin geneline bakıldığında hem kendi müşterilerine hem de başka banka müşterilerine en avantajlı ihtiyaç kredisi faiz oranını sunan banka ING Bank olarak görülüyor.

20 Şubat’ta En Avantajlı Kredi Faiz Oranlarına Sahip Bankalar Listesi Belli Oldu!
Listenin geneline bakıldığında hem kendi müşterilerine hem de başka banka müşterilerine en avantajlı ihtiyaç kredisi faiz oranını sunan banka ING Bank olarak görülüyor. Ancak yeni yapılan bir kampanya ile kendi müşterilerine %1,39 faiz oranı sunan QNB Finansbank onu geçerek listenin başına yerleşti.

En Avantajlı Kredi Faizi Sunan Bankalarda İlk 4

En avantajlı ihtiyaç kredisi faizlerini sunan bankalar listesinin ilk iki sırasında QNB Finansbank ve ING Bankası yer alırken listenin 3. sırasına ise ihtiyaç kredisinde sunduğu %1,44 faiz oranı ile TEB Bankası yerleşti. Onu en avantajlı faiz oranı ile takip eden ve 4. Sırada yer alan banka ise ihtiyaç kredisinde sunduğu %1,50 faiz oranı ile Türkiye İş Bankası oldu.

Bu ilk 4 sıralamada yer alan bankalar şuanda Türkiye’de vatandaşlara en avantajlı faiz değeri ve en uygun aylık ödeme planı taksitleri ile ihtiyaç kredisi sunan bankalar. Konut ve taşıt kredilerine bakıldığında ise faiz oranların liste üzerinde değişim söz konusu oluyor.

Liste Devamında Olan Bankalar

Listenin devamını inceleyecek olursak, 5 sırada ise hem kendi müşterilerine hem de başka banka müşterilerine ihtiyaç kredisini %1,52 faiz oranı ile veren Vakıfbank yer alıyor. Onu 6. sırada takip eden %1,60 faiz oranı ile Halkbank, 7. Sırada yer alan banka ise %1,64 faiz oranı ile Ziraat Bankası ve sekizinci sıraya yerleşen %1,80 faiz oranı ile Aktif Bank bulunuyor. Akbank ise %1,90 ihtiyaç kredisi faiz oranı ile listenin sekizinci sırasında yer aldı.

Tüm liste verileri incelendiğinde 2021 yılı Şubat ayında özel bankaların yaptıkları kampanyalar ile genel olarak daha düşük faizli kredi kullandırma özellikleri ile öne çıkan kamu bankalarını geçtikleri görülüyor. Bu kapsamda vatandaşların hatta bu özel bankaların hali hazırda müşteri olan kişilerin tercihleri de özel bankalardan yana şekillenmiş durumda.
Yorumlar (0)