3 Devlet Bankasından İhtiyaç Kredisi Destek Paketi!

Devlet bankaları tarafından koronovirüs hastalığının ilk patlak verdiği dönemde vatandaşlara ucuz kredi desteği sağlanmıştı.

3 Devlet Bankasından İhtiyaç Kredisi Destek Paketi!
Devlet bankaları tarafından koronovirüs hastalığının ilk patlak verdiği dönemde vatandaşlara ucuz kredi desteği sağlanmıştı. Merkez Bankası tarafından yapılan müdahaleler ile faiz oranları yükselmiş olsa da yine de kamu bankaları paraya ihtiyacı olan kişilere kredi desteği sağlamaya devam ediyor. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından Şubat ayına özel ihtiyaç kredisi paketleri açıklandı.

ZİRAAT BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ DESTEK PAKETLERİ 

Kamu  bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi paketinde çalışanlara özel Çalışanın Artısı Tüketici Kredisi paketini kurarken emeklilere özel kredi paketinde ise Emeklinin Artısı Tüketici Kredisi paketini kullanıma sunmaktadır.

Bankanın ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.58 olarak uygulanırken 36 ay vadeli 10 bin liralık ihtiyaç kredisi aylık taksit tutarı 385,81 TL olarak gerçekleşmektedir.VAKIFBANK İHTİYAÇ KREDİSİ DESTEK PAKETLERİ 

Kamu bankaları arasında yer alan bir diğer banka olan Vakıfbank ise aylık ihtiyaç kredisi oranı yüzde 1.52 olarak uygulanıyor. Vakıfbank kredi paketinde müşterilerine 125 bin liraya kadar kredi kullanma imkanı sunarken internetten ya da SMS ihtiyaç kredisi başvuru paketinde ise limiti 50 bin TL ile sınırlandırmaktadır.HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ DESTEK PAKETLERİ 

Halk Bankası destek kredisi paketinde ihtiyaç kredisi faiz oranı seçilen pakete göre belirlenmektedir. İnternetten anında 50 bin TL kredi çekilmesini sağlayan Hızlı Kredi paketinde aylık faiz oranı yüzde 1.60 olarak uygulanırken, Halkbank maaş müşterisi olan kişiler için kredi faiz oranı yüzde 1.56 olarak uygulanıyor. Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusu ile müşterilerine 100 bin TL ihtiyaç kredisi kullanma imkanı sunuyor. Halkbank kamu çalışanlarına özel ihtiyaç kredisi paketi ve Halkbank özel sektör çalışanlarına özel ihtiyaç kredisi paketinde de kredi faiz oranı yüzde 1.60 olarak uygulanmaktadır.İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR, BANKADAN NASIL KREDİ  ÇEKİLİR?

Bankaların nakit paraya ihtiyaç duyan kişilere vermiş oldukları kredilere ihtiyaç kredisi adı verilmektedir. Beyaz eşya, eğitim, evlilik, taşınma, mobilya, tadilat gibi farklı çok sayıda amaçla verilmektedir. Her bankanın ihtiyaç kredisi başvuru şartları farklı olmakla beraber tüm bankalar tarafından ortak olarak aranılan iki temel kriter;

  • İhtiyaç kredisi başvuru formu dolduran kişinin 18 yaşını doldurması yani reşit olması,

  • Aylık düzenli belgelenebilir gelire sahip olması olarak sıralanmaktadır.


Bu kriterlere ek olarak bazı bankalar en az 6 aydır sigortalı olarak çalışılması ya da kefil göstermesi gibi ek kriterleri de arayabilmektedir.

Pandemi nedeni ile bankalar artık internet üzerinden çok daha kolay kredi onayı verebilmektedir. Bankalara ihtiyaç kredisi başvuru ilgili evraklar ile beraber tüm banka şubeleri üzerinden yapılabilmekte olup, internet sitesi, internet şubesi, mobil bankacılık uygulamaları, bankaların müşteri hizmetleri telefon numarası ve SMS numaraları üzerinden kısa mesaj ile yapılabilmektedir.

Yapılan kredi başvurusu sonrasında aranılan şartları taşıyan ve kredi notu ortalaması uygun olan kişilere kredi onayı verilerek talep etmiş oldukları para en fazla 36 aya kadar taksitli olarak ödenmektedir.
Yorumlar (0)