5000 TL İhtiyaç Kredisinin En Düşük Taksitli Ödeme Planı Hangi Bankada?

Nakit ihtiyacı olup ihtiyaç kredisi kullanacak olanlar için çok sayıda bankanın kredi paketi bulunuyor.

5000 TL İhtiyaç Kredisinin En Düşük Taksitli Ödeme Planı Hangi Bankada?
Nakit ihtiyacı olup ihtiyaç kredisi kullanacak olanlar için çok sayıda bankanın kredi paketi bulunuyor. Müşterilerinin çalışma durumlarına göre, maaş müşterisi olmalarına göre yada hiçbir koşul olmadan sağlanan kredi paketlerinde farklı avantajlar bulunuyor.

BANKALARIN YENİ DÖNEM İHTİYAÇ KREDİSİ PAKETLERİ

Bankaların yeni dönem ihtiyaç kredisi kampanyalarında müşterilere ödeme alanında avantajlar sunuluyor. Politika faiz oranlarının 17.00 seviyesinde olduğu bu dönemde kredi faiz oranları da yüksek seviyelerde yer alıyor. İhtiyaç kredisinde aylık faiz oranları yüzde 1.40 bandında yer alırken yıllık maliyet oranları ise yüzde 20 seviyesinde. Bu süreçte ise bankalar müşterilerine esnek ödeme seçenekleri sağlıyorlar.

Bankaların bu süreçte sağladıkları ilk ödeme kolaylığı, ilk taksit erteleme avantajı. Çok sayıda banka müşterilerine ilk taksit ödeme ertelemesi sağlıyor. Bazı bankaları ödeme ertelemeleri 3 aylık sağlarken bazı bankalarda ödeme erteleme müşterilerin taleplerine göre belirlenebiliyor. Bazı bankalar ise ise esnaflara özel sağladığı kredilerinde 6 aya varan ertelemeler sunuyor.

Kredi geri ödemelerinde sağlanan avantajlar ise müşterilerinin kazanç tablosuna göre şekilleniyor. Müşteriler kullanacakları kredileri aylık eşit taksitli ödeme planının yanı sıra 2 ayda bir, 3 ayda bir belirli süreli aralıklarla ödeyebilirler. Bunun dışında daha farklı ödeme planları kapsamında artan, azalan yada balon taksitli ödeme planı seçilebilir.

EN DÜŞÜK FAİZ ORANINA SAHİP OLAN BANKALAR

Şubat ayı sonunda bankaların kredi faiz indirimleri oldu. İhtiyaç kredisinde faiz oranları yüzde 1.60 bandından genellikle yüzde 1.50 bandına çekildi. Bazı bankalar ise bu seviyenin daha altında kredi olanağı sağlamauya başladılar. Bizlerde bu oranları derledik.

5.000 TL İhtiyaç Kredisi için En Düşük Taksitli Ödeme PlanıEn düşük kredi faiz oranına dair sıralamada QNB Finansbank tarafından sağlanan yüzde 1.39'luk faiz oranı dikkat çekiyor. Ancak bu faiz oranından faydalanmak için yüksek kredi puanına sahip olmak gerekiyor. Banka müşterilerinin kredi puanlarının düşük olması durumunda daha yüksek faiz uyguluyor. Faiz oranları bu durumda kişiye özel olarak belirleniyor. Ancak bankanın talep ettiği koşulları sağlayanlar kredilerini yukarıda yer alan ödeme planına göre ödeyebilecekler. 5.000 TL ihtiyaç kredisi aylık yüzde 1.39'luk faiz oranıyla, 36 ay vadede 185 TL taksitle 6715 TL olarak geri ödenir.
Yorumlar (0)