80 Bin TL, 100 Bin TL, 120 Bin TL ve 200 Bin TL Sonbahar Kış Kredisi! Yapı Kredi, Ziraat, Vakıfbank, PTT, Garanti BBVA

Kamu ve özel bankaların yeni dönemde sundukları özel kredilerin başında yüksek limitli krediler geliyor. Müşteriler bu krediler ile 80 bin TL'den 200 bin TL'ye kadar ihtiyaç kredisi kullanabiliyorlar. Bankaların sağladığı bu krediler için uygulanan faiz oranları, vade seçenekleri, esnek ödeme ve ödeme erteleme yöntemlerini banka banka araştırdık. İşte kış ve sonbahar döneminde uygulanan yüksek limitli kredi imkanları.

80 Bin TL, 100 Bin TL, 120 Bin TL ve 200 Bin TL Sonbahar Kış Kredisi! Yapı Kredi, Ziraat, Vakıfbank, PTT, Garanti BBVA

Nakit ihtiyacı bulunan ve yüksek tutarda kredi çekmek isteyenler için özel kredi fırsatıları bulunuyor. 

Devlet bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ile özel bankalar Yapı Kredi Bankası, Garanti BBVA ve PTT tarafından sağlanan bu kredi olanaklarında müşteriler 200 bin TL'ye kadar olan nakit ihtiyaçlarını 36 ay vade ile karşılayabiliyorlar. 

YÜKSEK LİMİTLE KREDİ FIRSATLARI VE ÖZELLİKLERİ

Yüksek limitle kredi kullanmak isteyenlere çok sayıda banka kredi fırsatı sunuyor. 

Ancak vatandaşların dikkat etmeleri gereken konu ödeme süreci alanında. Zira bankalar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun BDDK son kararına göre yalnızca 36 ay vade imkanıyla kredi fırsatı sunuyorlar. Bu kapsamda yüksek tutarlı kredi kullanan müşteriler ödemeleri kısa vadede yapacakları için aylık taksit tutarları yükselecek. 

Vade sürecinin dışında ise vatandaşlara kredi geri ödemelerinde sunulan bazı özellikler de bulunuyor. Bazı bankalar müşterilerine 36 aylık geri ödeme sürecinde kolay ödeme yöntemlerine ilişkin seçenekler sunuyor. Ayrıca bazı bankalar da müşterilerinin ilk kredi ödemelerine erteleme hatta öteleme uyguluyorlar. 

HANGİ BANKA KAÇ TL KREDİ İMKANI SUNUYOR?

Yüksek tutarlı kredi kullanımlarında müşterilerine çeşitli fırsatlar sunan bankalar, faiz oranlarını bu imkanlara göre belirliyorlar. Bu kapsamda bankaların sağladığı ihtiyaç kredisi limitlerine ilişkin sıralamayı paylaşıyoruz. İşte banka banka o liste;

* İş Bankası anında ihtiyaç kredisi en yüksek limit 50.000 TL

* İNG Bank ihtiyaç kredisi en yüksek limit 50.000 TL

* QNB Finansbank ihtiyaç kredisi en yüksek limit 70.000 TL

* PTT ihtiyaç kredisi en yüksek limit 80.000 TL

* Halkbank ihtiyaç kredisi en yüksek limit 100.000 TL

* Vakıfbank ihtiyaç kredisi en yüksek limit 120.000 TL

* Garanti BBVA ihtiyaç kredisi en yüksek limit 100.000 TL

* Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi en yüksek limit 200.000 TL

FAİZ ORANLARI NASIL BELİRLENİYOR?

İhtiyaç kredisi kullanımlarında bankalar faiz oranlarını iki farklı şekilde belirliyorlar. Birincisinde, QNB Finansbank, İNG Bank, TEB gibi bankalar müşterilerinin kredi risk puanlarına göre bir faiz ornaı belirlemekte olup kişiye özel değişiyor. Vakıfbank, Halkbank gibi bankalar ise sabit faizli kredi uyguluyorlar. Yapı Kredi Bankası, Akbank gibi bankalarda vade sürecinin uzun veya kısa olmasına göre faiz oranı uyguluyorlar.

Emlak365.com

Yorumlar (0)