8000 TL Dijital İhtiyaç Kredisi! TEB, İNG Bank, QNB Finansbank, İş Bankası, Şekerbank

Bilindiği üzere bankaların pandemi sürecinde başlattığı en önemli hizmetlerin başında Dijital Bankacılık geliyor.

8000 TL Dijital İhtiyaç Kredisi! TEB, İNG Bank, QNB Finansbank, İş Bankası, Şekerbank
Bilindiği üzere bankaların pandemi sürecinde başlattığı en önemli hizmetlerin başında Dijital Bankacılık geliyor. Dijital ortamdan bankacılık işlemlerini gerçekleştiren bankaların bu adımı ilk olarak kredi kullanımlarında oldu.

İhtiyaç kredisi için online başvuru alan bankalar müşterilerine şubeye uğramadan belli bir limite kadar kredi sağlıyorlar. Konut kredisi ve taşıt kredisinde ise dijital bankacılık başvuruları ön başvuru şeklinde alınıp esas kullanım banka şubelerinde oluyor.

DİJİTAL KREDİ İLE BANKA ŞUBESİNE GİTMEYE GEREK YOK

Pandemi sürecinde temasın azaltılması adına sağlanan ilk olanaklardan biri olan dijital bankacılık işlemleri, müşterilerin işlemlerini online olarak karşılamalarını sağlıyor. Bankalar müşterilerinin kredi başvurularını SMS, İnternet Bankacılığı, Mobil Uygulama yada Telefon Bankacılığı hizmetleri üzerinden alıyor. Müşterilerin veri tabanında yer alan bilgilerine göre kullanabilecekleri kredi limiti belirleniyor.

Bankalar burada ek koşul uyguluyorlar. Bazı bankalar 30 bin TL, bazı bankalar 50 bin TL bazı bankalar ise 70 bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredisi başvurularını online olarak alıyorlar. Genel uygulamada ise maaşa göre belli bir limite kadar kredi şubeye gitmeden doğrudan kullanılabiliyor. Çok yüksek limitle kredi ihtiyacı olanlar için ise bankalar şube üzerinden başvuru kabul ediyorlar.

BAHAR KREDİ KAMPANYALARI

Mart ayının ortası itibariyle bankaların bahar kredi kampanyaları da gelmeye başladı. Bu kapsamda yeni dönem içinde kampanyalı ihtiyaç kredisi sağlayacağını ilan eden bankalar özel bankalar oldu. Bu dönemde en düşük faiz oranı yüzde 1.39 olurken bazı bankalarda bu oran limite göre değişti.

Bahar kampanyası ile ihtiyaç kredisi vereceğini ilan eden bankalar; Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), Şekerbank, QNB Finansbank, İNG Bank.

KREDİ FAİZ ORANLARI

Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları yukarıda da belirttiğimiz gibi yüzde 1.39 bandından başlıyor. QNB Finansbank müşterilerine 36 ay vadeli kredi kullanımlarında yüzde 1.39 faiz oranı sunuyor. Listenin ikinci sırasında yer alan banka ise Vakıfbank aylık yüzde 1.42 faiz oranıyla bulunuyor. İNG Bank ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.44, CEPTETEB kredi faiz oranı ise yüzde 1.45 olarak açıklandı. İş Bankası ise anında kredi kampanyası kapsamında yüzde 1.50 faizle kredi sağlıyor.

8.000 TL KREDİ İÇİN ÖDEME PLANI

Şubeye gitmeden dijital bankacılık işlemleri ile 8000 TL kredi kullanacak olan bir müşteri aylık 297 TL taksitle kredisini geri ödeyebilecek. 36 ay vadeli kredilerde toplam geri ödeme tutarı 10 bin 749 TL olacak.
Yorumlar (0)