Akbank'tan 60 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisinin Aylık Ödemesi Kaç Liradır?

Türkiye'de son dönemlerde vatandaşların bütçelerini denkleştirme sıkıntıları ciddi bir nakit sıkışıklığına neden oldu. Koronavirüs süresince sarsılan bütçeler ihtiyaç kredileri ile toparlanmaya çalışılıyor. Akbank da ihtiyaç kredisi veren bankalardan birisi olarak müşterilerine yönelik bir kampanya başlattı. Akbank ihtiyaç kredisi şartları nelerdir?

Akbank'tan 60 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisinin Aylık Ödemesi Kaç Liradır?

Türkiye'de koronavirüs sürecinden vatandaşlar maddi olarak ciddi bir tahribatla çıktılar. İşlerini kaybeden, gelirleri azalan insanlar normalleşme döneminde biriken borçlarını ödemekte ciddi bir sıkıntı yaşamaya başladılar.

BORÇLARINI ÖDEYEMEYEN VATANDAŞLAR İHTİYAÇ KREDİSİ KULLANIYOR

Nakit akışında sıkıntı çeken vatandaşlar çareyi ise bankaların ihtiyaç kredilerinde aramaya devam ediyorlar. Bu şekilde borçlarını ödeyerek ödeme yapmak için zaman kazanan vatandaşlar kredi faizi ödemeyi göze alıyorlar.

Akbank da müşterilerine ihtiyaç kredisi veren ve bunu yaparken uygun şartlar sunan bankalar arasında bulunuyor. Akbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından 60 aya kadar vade imkanı sunuluyor.

289 TL TAKSİTLE 10.000 TL KREDİ!

Akbank tarafından yapılan bilgilendirmeye göre 60 ay vadeli ihtiyaç kredilerinde müşterilere aylık 1,69 faiz oranı uygulanıyor. Bu şartlarda 10.000 TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler vade süresince her ay 289 TL kredi taksiti ödüyorlar.

Akbank tarafından müşterilerine verilen 60 ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi için 52,50 TL kredi tahsis ücreti alınıyor. Ayrıca kredi tutarının binde 16'sı oranında hayat sigortası işlemi de yapılmaktadır.

Emlak365.com