Alışveriş Yapmak İsteyenler İçin Kaçmaz Fırsat! İşte Bankaların Verdiği Faizsiz Ve Düşük Faizli Finansman Destekleri!

Türkiye'de koronavirüs süreci ve normalleşme döneminde hem üreticiler hem de tüketiciler ekonomik sorunlar yaşayınca piyasalara canlılık kazandırmak için bankalar tarafından alışveriş kredilerine daha çok önem verilmeye başlandı.

Alışveriş Yapmak İsteyenler İçin Kaçmaz Fırsat! İşte Bankaların Verdiği Faizsiz Ve Düşük Faizli Finansman Destekleri!

Türkiye'de koronavirüs süreci ve normalleşme döneminde hem üreticiler hem de tüketiciler ekonomik sorunlar yaşayınca piyasalara canlılık kazandırmak için bankalar tarafından alışveriş kredilerine daha çok önem verilmeye başlandı. Çeşitli sektörlerde vatandaşların gerçekleştireceği alışverişler için finansman desteği sağlayan bankalar hem vatandaşların gereksinimlerini karşılamaya hem de iş yerlerinde canlılık sağlanmasına aracılık ediyorlar. Hangi hangi hangi imkanlarla alışveriş kredisi veriyor?

Türkiye'de koronavirüs sürecinde ve normalleşme döneminde ekonomik hayat ciddi bri tahribata uğradı. Bu tahribat neticesinde vatandaşlar ihtiyaçlarını almakta zorlanırken satıcılar ise çok düşük satış rakamları nedeniyle zor durumda kaldılar. Ancak bu duruma bankalar tarafından alışveriş kredileri ile çözüm üretildi.Bankaların verdikleri alışveriş kredilerini,n öncüsü kamu bankaları oldu. Sosyal Hayatı Destek Kredi Paketi kapsamında kamu bankalarının açtığı yolu özel bankaların bazıları çeşitli kredi kampanyaları ile takip ettiler.Vatandaşlar bankalardan temin ettikleri finansman desteği ile ihtiyaçlarını rahat bir şekilde giderme fırsatı elde ettiler. Peki hangi bankalar hangi imkanlarla alışveriş kredisi veriyorlar. Bualışveriş kredileri hangi sektörlerdeki alışverişlerde geçerli oluyor?HALKBANK, ZİRAAT BANKASI VE VAKIFBANK ALIŞVERİŞ KREDİSİ KAMPANYASISosyal Hayatı Destek Kredi Paketi kapsamında vatandaşların yerli üretim yapan firmalardan yaptıkları alışverişler kamu bankaları tarafından kredilendiriliyor. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından yapılan açıklamaya göre bankalarca anlışan firmalardan yapılan alışverişlerde 30.000 TL'ye kadar harcamalar aylık yüzde 0,89 faiz oranı ile kredilendiriliyor. Yine aynı kredi kapsamında yerli üretim yapan ama kamu bankaları ile anlaşması bulunmayan firmalardan vatandaşların yaptıkları alışverişler de aylık yüzde 1,19 faiz ile kredilendiriliyor. Bu kredilerde vatandaşlara 60 aya kadar vade imkanı tanınıyor.

GARANTİ BBVA ALIŞVERİŞ KREDİSİ KAMPANYASIMüşterilerine aslışveriş kredisi temin eden bankalardan birisi de Garanti BBVA oldu. Banka ile anlaşması bulunan mağazalardan veya e-ticaret sitelerinden gerçekleştirilen alışverişler için kredi veriliyor. Garanti BBVA alışveriş kredisi kampanyası kapsamında müşterilere 750 TL ile 15.000 TL arasında finansman desteği veriliyor. 60 aya kadar vade imkanı tanınan bu kredide ayrıca esnek ödeme imkanı da müşterilere tanınıyor. Net faiz oranı ise alışveriş miktarına, müşteriye ve vade seçeneğine göre banka tarafından özel olarak belirleniyor.İŞ BANKASI ALIŞVERİŞ KREDİSİ KAMPANYASIİş Bankası tarafından başlatılan kampanya gereği müşteriler alışveriş kredisi imkanından faydalanabiliyorlar. Online alışverişlerde kullanılabilen Anında Alışveriş Kredisi için İş Bankası ile Genpa ve n11 internet siteleri arasında anlaşma bulunmaktadır. Bu firmaların internet sitelerinden gerçekleştirilen alışverişler İş Bankası tarafından kredilendirilmektedir. Müşteriler bu krediler için uygun faiz oranı ile karşılaşmaktadırlar. Bu faiz oranları müşteriye özel olarak belirlenmekte ve genellikle ihtiyaç kredilerinin faiz oranlarından düşük olmaktadır. Ayrıca Anında Alışveriş Kredisi kapsamında müşterilere 60 aya kadar vade imkanı da sunulmaktadır.ING BANK ALIŞVERİŞ KREDİSİ KAMPANYASITürkiye'de bankalar arasından en geniş çaplı alışveriş kredisini ING Bank müşterileri kullanıyorlar Çeşitli sektörleri ve büyük firmaları kapsayan alışveriş kredisi kampanyasının şartları firmadan firmaya farklılık gösteriyor. Alışveriş yapan müşterilerine yüzde 0'dan yüzde 1 arasında değişen faiz oranlarıyla 60 aya kadar vadeyle finansman desteği veren ING Bank oldukça avantajlı kampanyaları müşterilerinin hizmetine sunuyor. Mobilya, beyaz eşya, ev gereçleri gibi çeşitli alanlardaki alışverişler için finansman desteği veren İNG Bank bu krediiçin başvuruları şubelerden değil anlaşmalı mağazalarda bulunan noktalardan kabul etmektedir. Kolaylıkla kullanılabilen kredi sonrasında müşteriler ödeme konusunda alışveriş yapılan iş yerlerini devreden çıkartabilmektedirler.

DENİZBANK ALIŞVERİŞ KREDİSİ KAMPANYASIDenizbank tarafından duyurulan alışveriş kredisi kampanyasına göre hepsiburada internet sitesi üzerinden seçili ürünlerde geçerli olan kredilerde müşterilerden vade farkı alınmamaktadır. 750 TL ile 15.000 TL arasındaki tutarlarda verilebilen bu krediler 12 aylık taksitlerle geri ödenmektedir. Bu krediden müşterilerden herhangi bir vade farkı da alınmamaktadır.Emlak365.com


Yorumlar (0)