Anadolubank İhtiyaç Kredisi Güncel Faiz Oranları 

Anadolubank ihtiyaç kredisine yapılan başvurular, öncelikle ön başvuru olarak internet sitesi, cep şubeleri  veya şubelerden yapılır. Anadolubank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunacak kişiler, Anadolubank müşterisi olsun veya olmasın şubeye gitmek zorundadır. Anadolubank İhtiyaç Kredisi Güncel Faiz Oranları Ne Kadardır?  Anadolubank İhtiyaç Kredisi En Fazla Ne Kadar Çekilir?  vb soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Anadolubank İhtiyaç Kredisi Güncel Faiz Oranları 

Anadolubank İhtiyaç Kredisi Güncel Faiz Oranları Ne Kadardır? 

Anadolubank ihtiyaç kredisinin güncel olarak belirlenmiş faiz oranı, %1,99’dur. Kredinin tutarına veya vadesine göre işlenecek faiz tutarı değişmez. Anadolubank’tan alınan kredilerin geri ödemeleri de şöyle belirlenmiştir: 

•    50.000 TL’lik ihtiyaç kredisi 75,354 TL 
•    40.000 TL’lik ihtiyaç kredisi 60,283 TL 
•    25.000 TL’lik ihtiyaç kredisi 37,677 TL 
•    10.000 TL’lik ihtiyaç kredisi 15,071 TL 

Anadolubank İhtiyaç Kredisi En Fazla Ne Kadar Çekilir? 

Andolubank’tan çekilecek ihtiyaç kredilerinin maksimum limiti, 100.000 TL olarak belirlenmiştir. Mininum tutar ise 1.000 TL’dir.

Anadolubank İhtiyaç Kredisi İçin İstenen Başvuru Belgeleri Nelerdir? 

Anadolubank ihtiyaç kredisi başvurusunda istenen evraklar, şunlardır: 

•    T.C. kimlik kartının aslı ve fotokopisi 
•    Gelir beyan belgesi 

Gelir beyan belgesi, herkes için aynı olarak istenmez. Kişilerin aylık gelirlerini net bir şekilde gösterebilmesi yeterlidir ve farklı meslek grupları için şöyle belirlenmiştir: 

•    Ücretli olarak çalışan başvuru sahipleri: Güncel maaş bordrosu veya net maaş tutarını gösteren işyeri tarafından onayı alınmış belge (Özel işyeri çalışanları için işyerine ait imza sirküleri) 
•    Serbest Meslek ve Ticaretle uğraşan kredi başvuru sahipleri: Vergi levhası, son 2 yıla ait onaylı bilanço ve gelir tablosu, cari yıla ait mizan 
•    Şirket Ortakları: Vergi Levhası veya Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan kuruluş ilanı fotokopisi 
•    Meslek sahibi olmayan ancak gayrimenkul sahibi olarak geliri olanlar: Tapu aslı ve fotokopisi 
•    Emekliler: Hesap cüzdanı 

Anadolubank İhtiyaç Kredisi Alabilmek İçin İstenen Şartlar Nelerdir? 

Anadolubank üzerinden ihtiyaç kredisi almak isteyen kişilerden istenen koşullar, şunlardır: 

•    Başvuru yapan kişiler 18 yaşını doldurmuş olmalıdır. 
•    Aylık gelir belgelenebilir olmak zorundadır.  
•    Başvuruda bulunan kişilerin aylık gelirlerinin yetersiz görülmesi durumunda kefil istenir. 
•    Bireysel olarak başvuru yapmış kişiler için, yaşları 65 yaşını üzerindeyse veya özel durumları varsa hayat sigortası talep edilir. 
•    Daha önceki kredi ödemelerine bakılarak veya kişilerin oturdukları adresler devamlı olarak değişiyorsa Anadolubank ihtiyaç kredisi başvurusu sırasında Nüfus Müdürlüklerinden alınması gereken İkametgah belgesi istenir. 

Anadolubank İhtiyaç Kredisi Alınan Diğer Masraflar Nelerdir? 

Anadolubank ihtiyaç kredisinde krediye ek alınan tek masraf, kredi tahsis ücretidir. Bu ücret, binde 5 olarak belirlenmiştir. Yani, 10.000 TL olarak çekilen bir ihtiyaç kredisine 50 TL olarak yansır. 

Anadolubank İhtiyaç Kredisi Alabilmek İçin İstenen Sigortalar Hangileridir? 

Anadolubank’ın kredi başvurusunda bulunan kişilerden istediği sigorta, yalnızca hayat sigortasıdır. Kişinin vefatında veya başka bir kaza durumuna karşı aldığı önlem sayılabilen bu durum, sigorta şirketleri tarafından en fazla 298.50 TL olarak karşılanır. Anadolubank, anlaşmalı olarak Allianz Sigorta şirketi ile çalışır. Daha önce hayat sigortası yapmamış kişiler bu bankadan kredi çekeden önce Allianz Sigorta’dan sigortalarını yaptırmak zorundadır. 

Anadolubank İhtiyaç Kredisi En Fazla Kaç Ayda Ödenebilir? 

Anadolubank üzerinden alınan ihtiyaç kredileri, en fazla 36 ay vade ile ödenebilir. Ayrıca Anadolubank’ın müşterilerine sunduğu 3 ay erteleme fırsatı da bulunur ancak bu fırsatta istifade eden kredi sahiplerinin vadeleri 36 aydan 33 aya düşürülür. Kullanılan tutarın miktarı vadesini etkilemez ve bu durum Anadolubank ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken taraflara bildirilir. 

Yorumlar (0)