Aylık, 3 Ayda Bir ve 3 Ay Ödemesiz Bağkur Emeklilik Kredisi Halkbank'tan

BAĞKUR primi üzerinden emekli olmak isteyen ancak prim eksiği bulunanlar, yapılandırma koşulları kapsamında Halkbank'tan kampanyalı kredi kullanabilirler.

Aylık, 3 Ayda Bir ve 3 Ay Ödemesiz Bağkur Emeklilik Kredisi Halkbank'tan

BAĞKUR primi üzerinden emekli olmak isteyen ancak prim eksiği bulunanlar, yapılandırma koşulları kapsamında Halkbank'tan kampanyalı kredi kullanabilirler. Halen başvuru süreci devam eden kredi ödemeleri için sunulan faiz oranları ve diğer ayrıntılar haberimizde.

Kamu borçlarının yapılandırılması kapsamında devlet prim borcu olanların borçlarını yapılandırma kararı almıştı. 



5510 sayılı Kanun 4/a - 4/b kapsamında bulunan, emeklilik/yaşlılık aylığına hak kazanmış ancak, birikmiş prim borçları nedeniyle Bağ-Kur’ dan emeklilik maaşı bağlanamayan kişiler için ise yapılandırma dışında kredi kampanyası da başlatıldı. 



BAĞKUR'DAN YAPILANDIRMA KREDİSİ



BAĞKUR kapsamında emekli olmak isteyenler için Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası, Sosyal Güvenlik Kurumu ile bir anlaşma imzaladılar. 



Anlaşma kapsamında emekli olmak isteyenler kredi kullanmak istemeleri durumunda, tüm kamu bankalarından eşit fırsatlarda kampanyalı kredi kullanabilecekler. Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası için geçerli olan kredi kampanyasına ilişkin detayları sizlerle paylaşıyoruz. 



Emeklilik Kredisi Özellikleri



* Bağkur emeklilik kredisi için belirlenen faiz oranı aylık yüzde 1.60



* Emeklilik bekleyenlere 36 ay vade imkanı



* Aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, 3 aya kadar ödemesiz dönem fırsatı. 



Ödeme Planı





BAŞVURU İŞLEMLERİNE DİKKAT



Söz konusu kampanyalı kredi kullanmak için yapılması gereken bazı işlemler bulunuyor. Kredi başvuruları doğrudan banka şubesine giderek yapılmıyor. 



Emekli olmak isteyenler öncelikle kendi illerinde yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüklerine gidecekler. Buradan emekli olabileceklerine ilişkin yazılı belge alacak olan emekliler daha sonra banka şubesine gidecekler. 



Kredi olanakları tüm bankalarda aynı olduğu için başvurular Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank şubelerine yapılabilir.



Emlak365.com

Yorumlar (0)