Bankalara Kredi Borcu Olanlar Dikkat! Halkbank, Yapı Kredi, Denizbank ve İş Bankası Batık Kredi Satışı Yaptı!

Bankaların batık kredi miktarı rekor seviyelere çıkarken BDDK tarafından yapılan bilançoları temizleyin uyarısı sonrası çok sayıda banka takipteki alacakları için varlık yönetim şirketleri ile anlaşmaya başladı.

Bankalara Kredi Borcu Olanlar Dikkat! Halkbank, Yapı Kredi, Denizbank ve İş Bankası Batık Kredi Satışı Yaptı!

Bankaların batık kredi miktarı rekor seviyelere çıkarken BDDK tarafından yapılan bilançoları temizleyin uyarısı sonrası çok sayıda banka takipteki alacakları için varlık yönetim şirketleri ile anlaşmaya başladı. Varlık şirketi mağdurları artacak, varlık şirketi borç kapama baskısı yapacak!

Bankaların bilanço temizliği başladı. BDDK tarafından yapılan batık kredi uyarısı sonrası bankalar takipteki alacakları satmaya başladı. Tahsil edemediği alacaklarını satan bankalar arasına bugün İş Bankası'da katıldı. İş Bankası takipteki krediler için satış yaptığını duyurdu. 1.1 Milyar TL Alacağını 32.4 Milyon Liraya Sattı! İş Bankası 1.1 milyar liralık takipteki alacak borcunu 32.4 milyon liraya sattığını duyurdu. Bankaların tahsil etme umudu kalmayan alacaklarını kapsayan batık kredi tutarları son dönemde sık sık varlık yönetim şirketlerine satılmaya başlandı. İş Bankası Alacaklarını Kime Sattı, Hangi Varlık Şirketi Satın Aldı?Kamuoyu Aydınlatma Platformu KAP üzerinden açıklamada bulunan İş Bankası takipteki alacaklarını Efes Varlık Yönetim, Hayat Varlık Yönetim, Birikim Varlık Yönetim ve Doğru Varlık Yönetim şirketine sattığını duyurdu. Halkbank Takipteki Alacakları Sattı! Halk Bankası takipteki alacakları satarak bu yöntemi kullanan ilk kamu bankası olmuştu. 76.7 milyon liralık takipteki alacak miktarını 4,5 milyon liraya satan Halkbank bu alanda kamu bankaları arasında bir ilk olmuştu. İşte bankalar tarafından yapılan o satışlar;Yapı Kredi Bankası 25.6 Milyon Lira, Garanti Bankası 19.44 Milyon Lira, Finansbank 10.9 Milyon Lira, Denizbank 11.55 Milyon Lira, Bankalar alacaklarını tahsil etme umudu kalmadığı anda bu tutarları varlık şirketlerine satıyorlar. Emlak365.com


Yorumlar (0)