Başvurular Başlıyor! Halkbank'tan Şimdi Al Ocak 2022'de Öde Destek Kredisi Kampanyası

Pandemi döneminde devlet destekli kredi paketleri yoğun ilgi görürken bunlardan biri de nefes kredisi olarak öne çıktı. Halkbank TOBB Nefes Kredisi için başvuruları 1 Haziran 2021 Salı günü yani yarın itibari ile kabul etmeye başlarken kredi kullanan kişilere ilk 6 ay ödemesiz dönemli kredi fırsatı sunulduğu için taksit ödemeleri Ocak 2022 tarihinde başlayacak!

Başvurular Başlıyor! Halkbank'tan Şimdi Al Ocak 2022'de Öde Destek Kredisi Kampanyası

Ekonomide yaşanan dalgalanma pandeminin etkisi ile her geçen gün büyümeye devam ederken devlette çeşitli destek kredileri ile işletmeleri bu süreçte ayakta tutmak için yardımlarını sürdürüyor. 17 günlük tam kapanma sonrası beklenen yeniden normalleşme desteklerinden biri de nefes kredisi olarak öne çıkmıştı. 

Devlet tarafından desteklenen kredi paketinde sunulan en büyük avantaj ilk 6 ay ödemesiz dönemli kredi desteği sağlanması olarak öne çıkarken yine 200 bin liraya kadar kredi limiti sunulması da paketten yararlanmak isteyenlerin dikkatini çekmişti. 

TOBB NEFES KREDİSİ 2021! HALKBANK NEFES KREDİSİ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILACAK?

Halk Bankası tarafından yapılan resmi açıklama ile kredi başvurularının yarın itibari ile kabul edilmeye başlanacağı ilan edildi. Yapılan açıklamada "Bankamız ile TOBB ve KGF arasında imzalanan protokol kapsamında, TOBB’a bağlı Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Odası, Sanayi Odası, Deniz Ticaret Odası ve Ticaret Borsalarına kayıtlı firmaların, işletme sermayesi ihtiyaçlarının Hazine destekli KGF Kefaleti ile uygun şartlarla karşılanması amacıyla TOBB Nefes Kredisi 2021 oluşturulmuştur" ifadeleri ile kimlerin kredi alabileceği de açıklanmış oldu.

Yukarıdaki listede yer alan KOBİ ve işletmeler kesinleşmiş son mali yıl cirosu 10 milyon lirayı aşmayan, 2019 senesindeki cirosuna oranla 2020 senesindeki cirosunda en az yüzde 25 kayıp yaşayan gerçek ve tüzel kişi işletmeleri nefes kredisi başvuru formu doldurabilecek. Nefes kredisi başvurusu Halkbank şubeleri üzerinden yapılabilecek. Türk Lirası işletme kredisi olarak verilecek olan destek kredisinde ilk 6 ay faiz ve ana para ödemesiz dönemli olmak üzere 18 ay vadeli kredi paketi cirosu 1 milyon liraya kadar olan işletmeler için 50 bin lira, 10 milyon liraya kadar olan işletmeler için ise 200 bin lira ile sınırlandırılacak.

Yorumlar (0)