Cepler Yanacak, 10 Bin Lira Kredi Çeken Bankaya 5 Bin Lira Faiz Ödeyecek!

Bankaların kredi faiz oranları yukarı yönlü hareket etmeye devam ederken ne yazık ki yaşanan yükseliş bankalardan kredi çekmek isteyen kişileri zorluyor. 3 ay ertelemeli 10 bin lira kredi çeken kişilerin ödeyecekleri aylık taksit tutarı 474 liraya yükseldi.

Cepler Yanacak, 10 Bin Lira Kredi Çeken Bankaya 5 Bin Lira Faiz Ödeyecek!
Bankaların kredi faiz oranları giderek yükselmeye devam ederken yaşanan yükseliş ne yazık ki bankadan kredi çekmek isteyen kişileri zorlamaya devam ediyor.

Merkez Bankası tarafından Perşembe günü yapılan 200 baz puanlık faiz artırımı hamlesi sonrasında, Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınması, yerine Şahap Kavcıoğlu'nun atanması ile beraber bankaların kredi faiz oranları da sert bir şekilde yükselişe geçti.

3 AY ERTELEMELİ 10 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ ÇEKEN KİŞİLERİN AYLIK TAKSİT ÖDEMESİ 474 LİRAYA YÜKSELDİ!

Kredi faiz oranlarında yaşanan yukarı yönlü hareketlilik kredi maliyetlerini de arttırdı. Yükselen kredi faiz oranları sonrasında hem kredilerin aylık taksit tutarları hem de toplam kredi geri ödemesi ve ödenecek faiz miktarı yükselmiş oldu.

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları da yükseltildi. Yapılan güncelleme sonrasında 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi paketinde uygulanan ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 2.41 oldu.Düzenlenen Yapı Kredi Bankası 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi paketinde aylık faiz oranı;

12 ay vadeli ihtiyaç kredisi paketinde yüzde 2,54

24 ay vadeli ihtiyaç kredisi paketinde yüzde 2,53

36 ay vadeli ihtiyaç kredisi paketinde yüzde 2,41 olarak uygulanacak.

Düzenlenen paket kapsamında 3 ay ertelemeli 10 bin lira ihtiyaç kredisi kullanan kişilerin 36 ay vadeli kredi paketinde aylık taksit tutarı 474,34 lira olarak gerçekleşecek.

Bu kapsamda kredinin geri ödemesi 15 bin 653 lira olarak gerçekleşirken bankaya ödenecek olan toplam faiz yükü ise 5 bin 653 liraya yükselmiş oldu. Yani 10 bin lira kredi kullanan kişiler çektikleri paranın yarısı kadar bankaya faiz ödeyecekler.
Yorumlar (0)