Cumhurbaşkanı Erdoğan Ekonomi Kurmaylarına Talimat Verdi: Halkbank Ucuz Kredi Desteği Sağlayacak!

Ekonomi yönetimini değiştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu değişikliğin ardından Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) heyetini kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ekonomi Kurmaylarına Talimat Verdi: Halkbank Ucuz Kredi Desteği Sağlayacak!

Ekonomi yönetimini değiştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu değişikliğin ardından Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) heyetini kabul etti. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın da katıldığı ve Vahdettin Köşkünde yapılan toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan heyetin tüm taleplerini bizzat kendisi not aldı ve ekonomi kurmaylarına Halkbank üzerinden ucuz kredi desteği verilmesini istedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Resmi Gazete ile yayımlanan karar ile beraber Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ı görevinden almış yerine Naci Ağbal'ı atamıştı. Cumartesi günü açıklanan atama kararı sonrası Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sürpriz bir şekilde görevinden istifa ettiğini duyurmuştu. Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa eden Berat Albayrak'ın yerine Lütfi Elvan atanmıştı. Ekonomi yönetiminin en üst kademesinde yapılan bu flaş değişikliklerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan hukuk ve ekonomi reformu açıklamaları ile dolar kuru büyük bir hızla düşüş göstermişti. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TALİMAT VERDİ: HALKBANK UCUZ KREDİ DESTEĞİ VERECEK! Dün ilk olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği TOBB tarafından düzenlenen Ekonomi Şurası toplantısına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ardından Vahdettin Köşkünde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) heyetini kabul etti.  Heyet ile görüşmelerde Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'da hazır bulundu. Heyetin taleplerini tek tek dinleyen ve görüşlerini not alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Bizim yatırım, istihdam, ihracata ihtiyacımız var. Sanayicimiz için yer sıkıntısı yok, yatırım için nerede yer ihtiyacı varsa orada açarız. Teşvik noktasında yer tahsis edelim, enerji desteği, vergi avantajı sağlayalım yatırımcı yapsın yatırımını. Halkbank başta olmak üzere kredi desteği verelim" dediği öğrenildi.

Piyasalarda yaşanan gelişmeleri yakından takip etmek için;Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ Huawei AppGalerry uygulamamız için TIKLAYINIZHALKBANK 6 AY ERTELEMELİ 0.37 FAİZ ORANLI ESNAF DESTEK KREDİSİ KAMPANYASI TEKRARLAYABİLİR Mİ?Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ekonomi kurmaylarına verilen talimat sonrasında Halkbank üzerinden 6 ay ertelemeli 0.37 faiz oranlı esnaf destek kredisi paketi kampanyasına benzer bir destek kredisi paketinin devreye alınabileceği belirtiliyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)