İHTİYAÇ KREDİSİ

Denizbank'tan Daha Düşük Faizli İlk 3 Ay Ödemesiz SGK Emeklilik Kredisi

SGK ile anlaşan kamu bankaları, Bağkur emeklilik kredisi imkanı sunmaya başlamıştı. Yüzde 1.60 faiz oranıyla sağlanan bu krediye benzer bir kredi daha düşük faiz oranıyla Denizbank'tan geldi.

SGK ile anlaşan kamu bankaları, Bağkur emeklilik kredisi imkanı sunmaya başlamıştı. Yüzde 1.60 faiz oranıyla sağlanan bu krediye benzer bir kredi daha düşük faiz oranıyla Denizbank'tan geldi.

Sosyal Güvenlik Kurumuna prim borcu olan ve prim borcu nedeniyle emekli olamayanlara kredi kampanyaları başlatılmıştı. 

SGK’nın anlaşma sağladığı 3 kamu bankası üzerinden emeklilik için özel kredi imkanı sunulacağı duyuruldu. Yüzde 1.60 faiz oranıyla 36 ay vade ile sağlanacak krediye benzer bir kredi ise Denizbank tarafından başlatıldı. 

FAİZ ORANI DAHA DÜŞÜK

SGK emeklilik kredisi için detayları resmi sitesinden açıklayan Denizbank, müşterilerine 36 ay vade ile kredi sağlayacağını duyurdu. Kredi faiz oranı ise emekli olacaklara özel yüzde 1.59 olarak duyuruldu. Söz konusu kredi de vade farkı uygulaması bulunmuyor. 

Ödeme Avantajları

Denizbank SGK Bağkur emeklilik kredisinde müşterilerinden kefil ve ek şart talep etmiyor. 

Özel ödeme seçenekleri sunan banka, pandemi sürecinde sağlanan ödeme erteleme imkanını bu kredi olanağında da sundu. Bu kapsamda yüzde 1.59 faizle emeklilik kredisi kullanacaklar için ilk 3 ay ödeme erteleme sağlanacak. 

ÖRNEK ÖDEME PLANI

Denizbank’ın sunduğu bu kredi ile Sosyal Güvenlik Kurumu’na prim borcunu ödeyecek olan vatandaşlar için banka tarafından ilan edilen ödeme planları şu şekilde;

Denizbank’tan kredi kullanacak olan emekli adayları “Bireysel kredi başvuru formu Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi Gelir belgesi Son aya ait resmi fatura veya yerleşim yeri belgesi SGK prim borcu yazısı” evrakları ile banka şubelerine başvurularını yapacaklar. 

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir