Destek Kredisinde Onay Şartları: Devlet Bankalarından 4 Maddelik Koşul Listesi

Bireysel destek kredisinde başvuruları onaylanmayan yada başvuru sonucu değerlendirmede olan vatandaşlar için bazı açıklamalar yapıldı. Kamu bankaları tarafından yapılan açıklamalarda hangi vatandaşların başvurularının onaylandığı açıklanırken kimlerin kredi desteğinden faydalanamayacağı da ilan edildi.

Destek Kredisinde Onay Şartları: Devlet Bankalarından 4 Maddelik Koşul Listesi

Bireysel destek kredisi başvuru süreci devam ediyor. Bu süreçte devlet bankalarından kredi alabilmek için milyonlarca vatandaş başvuruda bulundu. Başvuruda bulunan vatandaşların çoğunluğunun başvuruları kabul edilsede bazı vatandaşların başvurularına olumlu yanıt verilmedi. 

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası'ndan yapılan basın açıklamasında kimlerin başvurularına onay verilip kimlerin başvurularına onay verilmediğine ilişkin resmi açıklama yapıldı. 

DESTEK KREDİSİ BAŞVURU ONAY ŞARTLARI AÇIKLANDI

Bireysel Destek Kredisi kapsamında 3 bin TL, 5 bin TL, 7 bin 500 TL ve 10 bin TL kredi kullanmak için yapılan başvurulara dair sayısal veriler açıklandı. Buna göre 3 devlet bankası yapılan başvuruların yüzde 86'sına olumlu yanıt verdi. Sağlanan krediler ise ortalama 6 bin TL oldu. 

Kredi başvurularının hangi şartlarda onaylandığına dair bilgilerin yer aldığı açıklamada şu dört açıklama yer aldı. 

* Aylık geliri 5 bin TL üzerinden olan ailelerin destek kredileri başvuruları onaylanmıyor.

* Eşlerin aynı anda başvuru yapmaları halinde birinin destek kredileri başvuruları onaylanmıyor.

* KYK'dan burs alan öğrencilerin destek kredileri başvuruları onaylanmıyor.

*  Ekonomik İstikrar kalkanı kapsamında yardım ve desteklerden yararlananların destek kredileri başvuruları onaylanmıyor.

Tüm başvuru şartlarını sağlayan vatandaşlar ise Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan 10 bin TL'ye kadar olan kredilerini 6 ay ödemesiz 30 ay vadeli şekilde kullanabilirler.

Emlak365.com