Devlet Bankalarının Güncel Kredi Faizleri Ne Kadar? Mart Kredi Paketleri

Vatandaşların önemli bir kesimi konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi kullanmak istediklerinde devlet bankaları tarafından sunulan kredi faiz oranlarını araştırırlar.

Devlet Bankalarının Güncel Kredi Faizleri Ne Kadar? Mart Kredi Paketleri
Vatandaşların önemli bir kesimi konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi kullanmak istediklerinde devlet bankaları tarafından sunulan kredi faiz oranlarını araştırırlar. Devlet bankalarının sunduğu kampanyalar ile kredi paketlerini merak eden vatandaşlar için ise faiz oranları kısa süreli aralıklarla yenilenir.

Bu kapsamda 3 devlet bankası son dönemde kredi kampanyalarında değişikliklere gittiler. Bankaların son güncellemeleri sonrasında ise konut kredisi faiz oranlarında önemli faiz indirimleri oldu. Ancak taşıt ve ihtiyaç kredisi faiz oranları belli bir maliyet oranının üzerinde bulunuyor.

DEVLET BANKALARININ KREDİ FAİZLERİ

Devlet bankalarının kredi faiz oranları Mart ayı itibariyle düştü. 3 devlet bankası da müşterilerine sağladıkları kredi oranlarında indirimlere gittiler. Konut kredisi faiz oranında yapılan indirimlerde Vakıfbank bir adım öne çıkarken Ziraat Bankası ve Halkbank'ta indirim yaptılar.

Bunun dışında Vakıfbank taşıt kredisi kullanımlarında da sunduğu faiz oranlarıyla diğer iki kamu bankasına kıyasla daha avantajlı faizler sunuyor. İşte bankaların sunduğu bu oranlara ilişkin güncel liste.

ZİRAAT BANKASI, HALKBANK VE VAKIFBANK KREDİ FAİZ ORANLARI

Konut kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi kullanacak olanlar için 3 kamu bankasının mart ayı ortası itibariyle sunduğu güncel faizler.

Vakıfbank Kredi Paketi

60 ay vadeli taşıt kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.34

36 ay vadeli ihtiyaç kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.42

120 ay vadeli konut kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.32

Ziraat Bankası Kredi Paketi

60 ay vadeli taşıt kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.54

36 ay vadeli ihtiyaç kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.54

120 ay vadeli konut kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.37

Halk Bankası Kredi Paketi

60 ay vadeli taşıt kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.56

36 ay vadeli ihtiyaç kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.54

120 ay vadeli konut kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.38

Kamu bankalarından kredi kullanacak olan müşteriler başvurularını kredi türüne göre online ve banka şubelerinden bizzat yapacaklar. Konut kredisi ve taşıt kredisi kullanacak olan müşteriler kredi başvurularını Halk Bankası, Ziraat Bankası ve Vakıfbank şubelerine bizzat yapacaklar. Ancak ihtiyaç kredisi kullanacak olan müşteriler başvurularını bankaların mobil uygulaması, internet bankacılığı üzerinden elektronik olarak kolay bir şekilde yapabilecekler.
Yorumlar (0)