Devlet Destekli 6 Ay Sonra Ödemeli Kredi Başvurusu Sonucu Olumsuz Olanlara Müjdeli Haber Geldi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan açıklama ile başlayan temel ihtiyaç destek kredisi sürecinde kredi başvuruları tüm hızı ile devam ediyor. Süreçte düşük kredi notu olan, kredi sicili bozuk olan, bankalardan kırmızı kalem yemek, kara listede olmak, açık takip borcu olan kişiler için kredi başvuru sonucu reddi kararı verilmişti. Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası temel ihtiyaç destek kredisi 6 ay sonra ödemeli 10000 TL kredi başvurusu sonucu olumsuz olan kişilere umut verici açıklama geldi!

Devlet Destekli 6 Ay Sonra Ödemeli Kredi Başvurusu Sonucu Olumsuz Olanlara Müjdeli Haber Geldi!

Korana virüs salgını nedeni ile ekonomide yaşanan bozulma nedeni ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak temel ihtiyaç destek kredisi paketini açıklamıştı. 

TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ PAKETİ İLE 6 AY ERTELEMELİ 10000 TL PARA DESTEĞİ VERİLMEYE BAŞLANMIŞTI

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı normal kredi paketlerinde yüzde 0.98 olarak uygulanırken devlet destekli ihtiyaç kredisi paketinde ise yüzde 0.49 seviyesine çekilmişti. 

Aylık hane halkı geliri 5 bin lira ve altında olan dar gelirli, emekli ve esnaf için başlatılan kredi kampanyası için devlet KGF garantisi vermişti. 36 ay vadeli 6 ay ertelemeli 10000 TL ihtiyaç kredisi başvurusu için vatandaşlar yoğun bir başvuruda bulunmuştu. 

KAMU BANKALARI ORTAK AÇIKLAMA YAPTI, KREDİ BAŞVURUSU REDDEDİLENLERE İYİ HABER GELDİ! 

Devlet Bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından yapılan açıklamada "Diğer taraftan kredi başvurusunda bulunanlardan;

  • Hanehalkı geliri 5 bin lira üstünde olanların;
  • Eşlerden yalnızca birine krediye başvurma hakkı verilmesinden ötürü çift olarak başvuranlardan birisinin,
  • Kredi Yurtlar Kurumu'ndan halen burs alan öğrencilerin,
  • Ekonomik İstikrar kalkanı kapsamında yardım ve desteklerden istifade etmiş olanların, kredi talepleri olumlu sonuçlandırılamamış ve bu kapsamdaki vatandaşlarımıza başvuru yapılan banka tarafından SMS ile bilgi verilmiştir.

Bu süreçte aynı amaçla birden çok kamu bankasına başvuruda bulunmuş olan vatandaşlarımızın kredi başvurusu, bir bankamızca sonuçlandırılmış olup vatandaşlarımız değerlendiren banka tarafından SMS ile bilgilendirilmiştir.

Tüm bunlarla birlikte açık takip borcu, protestolu çek ve senet borcu bulunan vatandaşlarımızın bireysel ihtiyaç desteği kredisi taleplerinin karşılanması, hukuki kısıtlar ve diğer düzenlemeler nedeniyle mümkün olmamakla birlikte yapılmış olan başvuruların bir kısmıyla ilgili çözüm imkanları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" ifadelerine yer verildi. 

Yayımlanan açıklama metninde düşük kredi notu ortalaması, bozuk kredi sicili, açık takip borcu, çek borcu ve senet borcu nedeni ile kredi başvurusu reddedilen kişilere ise iyi haber gelmiş oldu. 

Hukuki kısıtlamalar ve düzenlemeler nedeni ile bu kişilere kredi verilmesinin mümkün olmadığı belirtilirken ancak reddedilen başvuruların bir kısmı ile ilgili çözüm bulma çalışmaları yapıldığı ifade edildi. Bu nedenle kredi başvurusu reddedilen kişilere yeni bir umut ışığı doğmuş oldu. 

Emlak365.com

Yorumlar (39)
filiz 10 ay önce
sayın bakan ben halk bank iş bankası vede ziraate başvurdum
malesef ssk dan yetim maaşı aldıgıma dair evrak istedilee aldım ama 40 tl yol parası boşa gitti 734 tl maaş ve sicil bozuk dedilee lütfen bi çözüm bulun çünkü virüsü deyil çaresizlik öldürcek beni
Uğur Önal 10 ay önce
Iş yok yasak var ve bugün itibariyle hala maske bile alamadım kartlardan hacize düştüm ve hala işe gidemiyorum olmayan gelirle nasıl ayakta kalacaz hibe değil KREDİ DESTEĞİ istiyoruz verilmiyor ALLAH A HAVALE EDİYORUM
Ali 10 ay önce
Ziraatden başvurdum 1 ay oldu hala beklemede ihtiyacım var işyerimiz kapalı Allah yardım etsin
Aslı polat 10 ay önce
Kiredi çekmek istiyorum kabul ederseniz
Hasan 10 ay önce
sayın bakanım bende başvurdum 03/04/2020 tarihinde Halkbank 10.000 tlt halen cevap gelmedi çok ihtiyacım var gereğinin yapılması talep edi
Çiğdem 10 ay önce
Sayın bakanım öyle kişiler varki onbinliranin üstünde masaları kiredi çıkıyor ben baş vurdum malesef kişi alıyor borsaya altına yatırım yapıyor ama bizim kibi ihtiyacı olana vermiyor banka
Serdar Özkaya 10 ay önce
Sayın devlet büyüklerimiz 1 nisan da başvuru yapmama rağmen sonucu açıklanmadı ve ben bir umut vakifbankada başvurdum. 3 kiz babasiyim çözume kavuşmasını umutla bekliyoruz.
Mustafa koca 10 ay önce
Evet sorunluyuz ve is yerimiz ķapali bu yüzden devletin bize verdiği imkandan yararlanmak istedik devletin kefil olduğu krediden bize yardımcı olacağını düşündüğümüz kamu bankalara kredi baş vuruşunda bulunduk ama su an görünen kamu yani devlet bankaların devlete güveni olmadığını gördük yüce Türkiye Cumhuriyeti Cumhur başkanı bize ne olur yardimci olun çünkü ne olursa olsun biz bize yeteriz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın