Düzenli Geliri Olana 125 Bin TL'ye Kadar İhtiyaç Kredisi Devlet Bankalarından

Vatandaşların pandemi sürecinde ihtiyaçları artarak devam ediyor. Özellikle iş hayatında sorun yaşayan ve ekonomik durumu bozulan vatandaşlar bu süreci kredi destekleri ile devam ettirmeye çalışıyor.

Düzenli Geliri Olana 125 Bin TL'ye Kadar İhtiyaç Kredisi Devlet Bankalarından
Vatandaşların pandemi sürecinde ihtiyaçları artarak devam ediyor. Özellikle iş hayatında sorun yaşayan ve ekonomik durumu bozulan vatandaşlar bu süreci kredi destekleri ile devam ettirmeye çalışıyor. Çalışanların yanı sıra işverenlerde bu dönemde ciddi kredi ihtiyacı hissedebiliyorlar.

Bankaların açıkladığı kredi paketlerinde müşterilere 20 bin TL, 25 bin TL yada 50 bin TL'lik kredi olanakları sunuluyor. Ancak devlet bankalarının ihtiyaç kredisi kapsamında bu limitler daha yüksek uygulanıyor. Devlet bankalarının kredi paketlerinde yer alan tüm olanaklar sizlerle.

DEVLET BANKALARINDAN İHTİYAÇ KREDİSİ

Devlet bankalarından ihtiyaç kredisi kullanarak bu süreci atlamak isteyen müşterilere her banka ayrı bir tekli sunuyor. 3 devlet bankasının kendisine özel olarak ilan ettiği yüksek limitli kredi paketlerinde 2 farklı limit bulunuyor. Devlet bankalarını ikisi müşterilerine 100 bin TL'ye kadar ihtiyaç kredisi imkanı sağlarken diğer bankası müşterilerine 125 bin TL'ye kadar kredi olanağı sunuyor.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından sağlanan ihtiyaç kredisi kampanyalarında bankanın ilk baktığı koşul maaş müşterisi olunması. Ancak bankalar gerekli koşulların sağlanması durumunda maaş müşterisi olmayanlara da ihtiyaç kredisi olanakları sunuyorlar. Bankaların güncel kredi paketlerinde yer alan limitler ve faiz oranlarına dair ayrıntılar şu şekilde;

Devlet bankalarından ihtiyaç kredisi kullanmak istersem hangi bankadan kaç TL kredi kullanabilirim?

  • Ziraat Bankası tüketici kredi paketi kapsamında müşterilerinin 100.000 TL'ye olan kredi taleplerine yanıt veriyor.

  • Halkbank'ta çalışanın artısı, emeklinin artısı gibi kredi paketlerinde müşterilerine 100.000 TL kredi olanağı sunuyor.

  • Vakıfbank ise diğer kamu bankasından daha yüksek limitte 125.000 TL'ye kadar kredi olanağı sunuyor.


HANGİ BANKADAN YÜZDE KAÇ FAİZ ORANIYLA KREDİ KULLANILIR?

Bankaların kredi faiz oranları son dönemlerde çok yükselmiş durumunda. 3 kamu bankasının tamamı müşterilerine yüzde 1.50 bandından daha yüksek oranda kredi sağlıyor. Kamu bankalarının kredi paketlerinde yer alan faiz oranları şu şekilde;

Vakıfbank ihtiyaç kredisi kullanımlarında müşterilerine yüzde 1.52 faiz oranı sunuyor. Halkbank'ın ihtiyaç kredisi faiz oranı ise paketlere göre değişmekle beraber yüzde 1.60'tan başlıyor. Ziraat Bankası'ndan kredi kullanacaklar için ihtiyaç kredisi faizleri yüzde 1.62 bandında yer alıyor.

GELİR ŞARTINA DİKKAT

İhtiyaç kredisi kullanımlarında vatandaşların aylık gelirleri kullanılabilecek kredi limitini belirler. Yüksek maaş alan müşterilere en üst limitten kredi sağlanır. Düşük maaş alıp yüksek limitle kredi kullanacaklar için ise kefil yada ek teminat şartı ile kredi kullandılır. Ancak bu durum tamamen bankanın inisiyatifinde.
Yorumlar (0)