EFT, Havele, POS Avantajlarıyla 6 Ay Ödemesiz 50 Bin TL Kredi Şekerbank'tan

Şekerbank ile Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) kredi anlaşması imzaladılar.

EFT, Havele, POS Avantajlarıyla 6 Ay Ödemesiz 50 Bin TL Kredi Şekerbank'tan
Şekerbank ile Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) kredi anlaşması imzaladılar. Özel başvuru şartları ile sağlanacak yeni dönem destek kredisi için Şekerbank özel avantajlarla nakit desteği sağlayacak. Belli özellikleri sağlayan müşterilerin kullanabileceği kredi paketinde esnafları sevindirecek avantajlar bulunuyor. Bankanın resmi sitesinden ilan edilen kredi özellikleri ile kredi başvuru şartlarını aktarıyoruz.

ŞEKERBANK İLE TESK ARASINDA KREDİ ANLAŞMASI

İşletmelerin pandemi sürecinde yaşadıkları ekonomik, nakit akışı gibi sorunlar kapsamında Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu önemli adım attı. Şekerbank ile bir anlaşma imzalayan TESK esnaflara aşağıda yer alan özelliklerle kredi verilmesinin önünü açtı. ‘Kapımız Esnafa Açık’ TESK Destek Paketi adıyla sağlanacak destek kredisi özel şartları sağlayan herkes için geçerli olacak. Banka kredi başvurularına onay verilmesi için resmi sitesinden yaptığı açıklamasında ilan edilen kredi avantajlarının sadece TESK Üyesi olan müşterilere sağlanacağı bildirildi.

Şekerbank ile TESK arasında imzalanan anlaşma kapsamında müşterilerden başka ek koşul talep edilmeyecek. Bu şartı sağlayanlar vatandaşlar ise aşağıda yer alan özelliklerle kredileri çekebilecekler.

KREDİ ÖZELLİKLERİ NELER?

Şekerbank resmi sitesinden söz konusu kredi için avantajlı faiz oranı sağlanacağını ilan etti. Bu bilgi kapsamında banka uygulanacak olan faiz oranını açıklamadı. Müşteriler kendilerine özel uygulanacak faiz oranını bankanın müşteri temsilcileri yada şubelerinden öğrenebilecekler.

6 Ay Ödemesiz Dönem Fırsatı

Şekerbank'ın esnaflara özel sağlayacağı kredi paketinde yer alan en özel avantaj ise vade süreci olacak. Banka müşterilerine normal ihtiyaç kredisi vade sürecinde 36 aylık bir ödeme planı oluşturacak. Ancak vatandaşlar kendi durumlarına göre ödemelerini erteleyebilecekler. Pandemi sürecinin en uzun ödemesiz dönem avantajını sağlayan Şekerbank, müşterilerine 6 ay ödemesiz dönem sağlayacak.

50.000 TL Limitle Kredi

‘Kapımız Esnafa Açık’ TESK Destek Paketi kapsamında Şekerbank müşterilerine 50.000 TL'ye kadar kredi sağlayacak. Kredi için alt limit bulunmamakta olup müşteriler 50.000 TL'ye kadar olan taleplerini bankaya iletecekler.

Bankanın sağladığı diğer kredi olanakları ise şunlar;  5 bin TL’ye kadar KMH ve 5 bin TL’ye kadar Üreten/Business Kart.  İnternet ve mobil kanaldan yapılacak EFT/Havale işlemleri bir yıl süre ile ücretsiz, POS inaktiflik ücret muafiyeti.  Çek Karnesi ücret muafiyeti (Alınacak ilk 10 yapraklı çek karnesi için geçerlidir)

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Esnaf destek kredisi için bankanın şubeleri üzerinden bizzat başvuru yapabilecek olan vatandaşlar, talep etmeleri durumunda mobil uygulama yada internet bankacılığı üzerinde de kredilerini kullanabilecekler.

Emlak365.com
Yorumlar (0)