Emekli Kredisi Veren Bankalar! PTT, İş Bankası, Halkbank, Ziraat, İNG Tüm Liste

Bankalar emekli maaş müşterisi olacak emeklilere çok önemli avantajlar sağlıyorlar. Emeklilerin ilgisini çekmeye çalışan bankalar hem promosyon avantajı hem bankacılık işlemlerinde özel avantajlar hemde kredi alanında fırsatlar sunuyorlar.Emeklilere sağlanan bu olanaklar arasında yer alan kredi paketlerini inceledik.

Emekli Kredisi Veren Bankalar! PTT, İş Bankası, Halkbank, Ziraat, İNG Tüm Liste
Bankalar emekli maaş müşterisi olacak emeklilere çok önemli avantajlar sağlıyorlar. Emeklilerin ilgisini çekmeye çalışan bankalar hem promosyon avantajı hem bankacılık işlemlerinde özel avantajlar hemde kredi alanında fırsatlar sunuyorlar.

Emeklilere sağlanan bu olanaklar arasında yer alan kredi paketlerini inceledik. Mart 2021 döneminde emeklilere özel kredi veren bankalar ve bu bankaların güncel kredi bilgileri sizlerle.

EMEKLİLERE SAĞLANAN KREDİLER İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI

Emeklilere sağlanan kredi olanaklarında müşterilerin sağlamaları gereken koşullar ile birlikte yapmaları gereken işlemler bulunuyor. Bankaların standart kredi paketlerinden daha avantajlı ödeme planları ile sağlanan krediler için bankalar öncelikle emeklilerin maaş müşterisi olmasını istiyor. Emekliler aşağıda yer alan bankalardan kredi kullanmak istediklerinde maaşını o bankaya taşımaları gerekiyor.

Emekli maaşının taşınması işlemi kimlik ile çok kısa sürede yapılıyor. Ayrıca bankalar emekli müşterilerine maaş taşıma işlemleri onunda promosyon ödemesi yapıyor. Promosyon ödemeleri bankadan bankaya değişir. PTT, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası ve bazı özel bankalar alınan emekli maaşına göre 500 TL ile 750 TL'ye kadar promosyon ödemesi yapar. İş Bankası'nda promosyon tutarı 1000 TL'ye kadar, İNG Bank'ta 1200 TL'ye kadar, Şekerbank'ta ise 1600 TL'ye kadar çıkar. Promosyon ödemelerinin yanında bankalar ayrıca EFT, havale ve diğer bankacılık işlemlerinde ek avantajlar sağlarlar.EMEKLİ KREDİSİ VEREN BANKALAR

Mart 2021 döneminde emekli maaş müşterilerine özel kredi paketi açıklayan kamu bankaları ile özel bankaların sağladığı kredi limitleri ve ödeme planları aşağıda yer almakta.

İş Bankası Emekli Kredisi, 100.000 TL

Garanti Bankası Emeklilere Özel Kredi, 100.000 TL

VakıfBank Emeklilere Özel Kredi, 90.000 TL

DenizBank Emeklilik Kredisi, 55.000 TL

Aktif Bank PTT’den Emekliye Kredi, 50.000 TL

Halkbank Mutlu Emekli Kredisi, 50.000 TL

ING Bank Emeklilere Kredi, 50.000 TL

Şekerbank Emeklilere Özel Kredi, 50.000 TL

Ziraat Bankası Emekli Kredisi, 20.000 TLEMEKLİLİK KREDİSİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Bankaların emeklilik kredisi başvuruları banka şubeleri üzerinden bizzat yapılabilir. Emekli müşteriler maaşları ve kredi puanları doğrultusunda yukarıda yer alan limitler tutarında emeklilik kredisi için şahsen başvuruda bulunabilirler. Bunun dışında emekliler online kredi başvuru işlemleri kapsamında bankanın mobil uygulaması yada internet bankacılığından başvurularını bankaya iletebilirler.
Yorumlar (0)