Emeklilere Faizsiz Kredi Desteği Müjdesi Geldi! Acil Nakit Paraya İhtiyacı Olan Emeklilere Faizsiz ve Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar Listesi

Korana virüs salgınından en olumsuz etkilenen grup içerisinde yer alan emeklilere yönelik destek paketleri tüm hızı ile sürüyor. Devlet bankaları tarafından verilen destekler devam ederken bankalar emeklilere faizsiz kredi desteği sağlıyor. Emekliye maaşının 10 katı faizsiz kredi desteği hakkında SGK tarafından yürütülen çalışmalar ise sürüyor. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Fibabanka, TEB, Şekerbank emekliye faizsiz kredi veren bankalar hangileri, emeklilere özel kredi paketleri neler, maaşın 10 katı kredi desteği başladı mı, SGK faizsiz kredi veriyor mu?

Emeklilere Faizsiz Kredi Desteği Müjdesi Geldi! Acil Nakit Paraya İhtiyacı Olan Emeklilere Faizsiz ve Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar Listesi

Emeklilere faizsiz kredi desteği konusunda araştırmalar tüm hızı ile devam ederken A Haber internet sitesi üzerinden yayımlanan haber ile emeklilere faizsiz kredi desteği hakkında yeni duyuruda bulunuldu. 

SGK VE BAĞKUR EMEKLİSİNE DÜŞÜK FAİZLİ VE FAİZSİZ İHTİYAÇ KREDİSİ DESTEĞİ VEREN BANKALAR VAR MI?

Konu hakkında yapılan haberde emeklilere sunulan kredi kampanyalarına yer verildi. İşte o haberde yer verilen bankalar ve kampanyaları... 

FİBABANKA EMEKLİLERE FAİZSİZ KREDİ DESTEĞİ SAĞLAYACAK! 

Fibabanka emekli olan müşterilerine yönelik olarak maksimum 18 ay vadeli olmak üzere faizsiz ihtiyaç desteği kredisi sağlayacak. 

Söz konusu kredi paketinde ihtiyaç kredisi kullanılacak olan limit 3 bin lira ile sınırlandırılmış durumda. Emeklilere faizsiz kredi veren tek banka olarak öne çıkan Fibabanka 18 ay vadeli ve 3 bin lira limitli kredi paketini faizsiz olarak emeklilerin kullanımına sunacak. 

Fibabanka şubeleri üzerinden yapılacak olan kredi başvurusu ile emeklilerin kredi talepleri değerlendirilecek. 

PTT BANK EMEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI! 

Emeklilere özel kredi kampanyası düzenleyen PTT emekli kredi desteği ile 80 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi kullanma imkanı sunacak. 

Emekli maaşını PTT şubeleri üzerinden alan ya da PTT üzerinden almayı taahüt ederek emekli maaşı taşıma talebinde bulunan emekliler düşük faizli kredi kullanma imkanıdan yararlanacaklar. 

Ancak bu düzenleme halen çalışma aşamasında olup henüz yasalaşmadı. Bu kapsamda SGK'nın çalışmalarını tamamlaması ve söz konusu maaşların 10 katı kadar kredi için onay çıkması bekleniyor. Bu çerçevede bu düzenleme 2019 Kasım ayı itibariyle uygulamada değil. 

SGK EMEKLİLERE MAAŞININ 10 KATI FAİZSİZ İHTİYAÇ KREDİSİ VERİYOR MU?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından bir düzenleme üzerinde çalışılıyor. Bu düzenleme ile emekli vatandaşlara maaşlarının 10 katı kadar kredi verilmesi öngörülüyor. 

Eğer Sosyal Güvenlik Kurumu'nun üzerinde çalıştığı bu düzenleme kabul edillir ve hayata geçerse emekli vatandaşlar ihtiyaçları kapsamında kredi çekebilecekler. Bu durumda ise emekli maaşı 2 bin TL olan bir emekli 20.000 TL'ye kadar kredi kullanım hakkı elde edecek.

Konu hakkında yaşanan gelişmeleri takip etmek için;

İnstagram Hesabımız için TIKLAYIN

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

TEB EMEKLİLERE ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI 

Emeklilere özel ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer alan bir diğer banka olan TEB avantajlı kredi faiz oranlarını sadece maaş müşterisi olan ya da maaş müşterisi olmak için talepte bulunan müşterilerine uyguluyor. 

ALTERNATİF BANK'TAN EMEKLİLERE PTT SMS KREDİ KAMPANYASI! 

PTT üzerinden emeklilere özel ihtiyaç kredisi desteği sunan bir diğer banka da Alternatif Bank olarak öne çıkarken bankanın uygulamış olduğu ihiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.99 olarak açıklandı. 

80 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi desteği sunan Alternatif Bank emekli kredisi başvurusu için EMEKLI yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı eklemiş olduğunuz mesajı 3050 numarasına SMS göndermeniz yeterlidir. 

Söz konusu kampanyadan yararlanarak 10 bin lira ihtiyaç kredisi kullanan emeklilerin aylık taksit tutarları 417 lira olarak gerçekleşiyor. 

Emlak365.com

Yorumlar (2)
Çiftçi 5 ay önce
Allah rızası için bir defalığına da olsa çiftçilere de verin faizsiz kırediyi
seyit TARLACI 5 ay önce
merhabalar...emekli̇ sandiği emekli̇leri̇ni̇ kapsamiyor mu bu kampanya acaba.
ayrica ne zaman yürürlüğe gi̇recek. teşekkürler