Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve PTT İhtiyaç Kredisi

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar hangileri? Faizsiz kredi nasıl kullanılır? PTT'nin emeklilere özel ihtiyaç kredisi özellikleri neler? Tüm detayları ile haberimizde.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve PTT İhtiyaç Kredisi
Türkiye'de kredi kullanımlarına ilişkin son verilerde, çok sayıda vatandaş faiz oranları artmış olsa da kredi kullandı. Kredi kullanan vatandaşların bir bölümü de emekli vatandaşlardan oluşuyor. Birçok emekli vatandaşta nisan döneminde kredi kampanyalarını araştırıyorlar.

EMEKLİYE FAİZSİZ KREDİ VEREN BANKALAR

Faiz ödemesi yapmadan kredi kullanmak isteyenler için katılım bankaların ihtiyaç finansmanları mevcut. Emeklilere özel kampanyalar sunan katılım bankaları müşterilerinin taleplerine yanıt veriyorlar. Emekliler faizsiz kredi, finansman kullanabilecekleri bankaları araştırırken tüm listeyi paylaşıyoruz.

Faizsiz Finansman Veren Kamu Katılım Bankaları

Ziraat Katılım Bankası

Vakıf Katılım Bankası

Faizsiz Finansman Veren Özel Katılım Bankaları

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Albaraka Türk Katılım Bankası

Türkiye Finans Katılım Bankası

FAİZSİZ FİNANSMAN NASIL KULLANILIR?

Yukarıda yer alan banklar müşterilerin ihtiyaçlarına göre finansman sağlamaktalar. Borcu olanlar için, herhangi bir alışveriş için, farklı alanlarda kullanmak için sağlanan finansmanlar için süreç normal kredi başvurularından daha farklı işler.

Müşteriler kullanım amaçlarına göre ihtiyacı olan finansman için yukarıda yer alan bankalara başvuruda bulunurlar. Bankalar müşterilerin ihtiyaçlarını karşılarlar daha sonra ise müşterilere aylık belli bir oranda kar payı uygulayarak 36 ay vadeli ödeme planı sunarlar.

PTT İHTİYAÇ KREDİSİ

Emekliler PTT'den ihtiyaç kredisi kullanabilirler.

Nakit ihtiyaçları için PTT'den kredi kullanacak olanlar Aktif Bank aracılığıyla kredilerini çekebilirler. PTT ihtiyaç kredisi başvuruları PTT şubelerinden doğrudan yapılabilir. Emekli maaşını PTT şubesinden alanlara özel olanakların sunulduğu kredi fırsatlarında faiz oranlarına dikkat edilmesi gerekiyor.

MAAŞA GÖRE KREDİ

Emeklilerin kullanabilecekleri ihtiyaç kredisi yada ihtiyaç finansmanı limiti emekli maaşlarına bağlıdır. Emekli maaşının bir bölümünü kredi taksiti ödeyebilecek emekliler için güncel hesaplama şu şekilde;

Emekliler maaşlarının yüzde 50'sini yani yarısını kredi taksiti olarak ödeyebilirler. Bu kapsamda aylık 2000 TL maaş alan bir emekli 1000 TL ihtiyaç kredisi taksiti ödeyebilir. 36 ay vadeli ödeme planı ile yaklaşık 30 bin TL'ye kadar kredi kullanılabilir.

Maaş tutarı ne kadar yüksek ise kullanılabilecek kredi ve finansman limitleri o kadar yükselir. Ancak çok yüksek limitle ihtiyaç kredisi yada ihtiyaç finansmanı kullanması gereken emekliler bankalara ek teminat gösterebilirler. Bu durumda bankalar yüksek limitli krediler için onay verecektir.
Yorumlar (0)