En Uygun Konut Kredisi Borç Transferi Yapan Bankalar

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank ne yazık ki konut kredisi yapılandırma konusunda beklenen açıklamayı yapmıyor.

En Uygun Konut Kredisi Borç Transferi Yapan Bankalar

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank ne yazık ki konut kredisi yapılandırma konusunda beklenen açıklamayı yapmıyor. Peki, konut kredisi transferi yapmak mantıklı mı?

Yüksek faiz oranları ile konut kredisi kullanan kişiler mağdur olurken kamu bankaları ne yazık ki konut kredisi yapılandırması konusunda geri adım atmıyor. Hem kendi bankalarından yüksek faiz oranları ile konut kredisi kullanan kişiler için konut kredisi yapılandırma hem de başka bankalardan yüksek faiz oranları ile konut kredisi kullanan kişiler için konut kredisi borç transferi yapmıyor. En Uygun Konut Kredisi Borç Transferi Yapan Banka Akbank Oldu! Akbank konut kredisi borç transferi konusunda şu anda en uygun kredi faizi veren banka oldu. Sizler için emlak365.com olarak 3 farklı şube ile yapmış olduğumuz görüşmelerimizde 3 şubede Akbank konut  kredisi borç transferi yaptıklarını söyledi. Konut kredisi borç transferi faiz oranı olarak ise şu anda güncel konut kredisi faiz oranı olan yüzde 1,57 seviyesinin uygulandığını teyit ettik. 100 Bin Lira Konut Kredisi Kullanan Bir Kişi 39 Bin Lira Kar Elde Ediyor! Şu anda konut kredisi borç transferi yapan kişiler için uygulanan oran yüzde 1,57 olarak öne çıkıyor. Hatta bazı şubeler genel müdürlük ile yapılacak görüşmelerde bir iki puan daha indirim alabileceklerini söyledi. Burada önemli olan kredi transferi yapacak olan kişinin ödemelerini düzenli yapması, gecikmeye düşmemesi ve kredi notunun yüksek olması. Bu 3 şartı taşıyorsanız kredi borç transferi faiz oranı için indirim almanız dahi söz konusu olabiliyor. 

Bizi pek çok arayan takipçimiz yüzde 1,98 faiz oranı ile kredi kullandığını belirttiği için sizler için bu oran üzerinden hesaplama yaptık. Şu anda 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi kullanan bir kişi yüzde 1,57 oranı ile aylık 1,856 lira ödeme yaparken aynı kişi 1,98 faiz oranı ile kredi kullandığında aylık ödemesi 2 bin 188 liraya geliyor. Yani borç tranfseri yapan kişi aylık 332 lira ve toplamda da 39 bin 840 lira fazla ödeme yapmaktan kurtuluyor. Ancak burada şöyle bir sorun bulunuyor. Kredi yapılandırma yerine kredi borç transferi yapıldığı için yüzde 2 erken ödeme cezası yanı sıra buna ek olarak Akbank konut kredisi masrafları da tahsil ediliyor. 

Yani yeni baştan konut kredisi ekspertiz ücreti, konut kredisi hayat sigortası, konut kredisi ipotek tesis ücreti gibi belirli ücretleri ödüyorsunuz. 100 bin lira konut kredisi için Akbank konut kredisi dosya masrafı olarak 500 lira, konut kredisi ekspertiz ücreti olarak 980 lira, ipotek tesis ücreti olarak ise 126 lira alınıyor. Buna bir de konut kredisi hayat sigortası masrafı ekleniyor. Kredi Faizleri Düşmeye Devam Edecek Mi?Seçim sonrası kredi faiz oranları için ekonomistlerin çok uç noktalarda tahminleri bulunurken ortak kanı ise seçime kadar oranların düşeceği yönünde. Bilindiği üzere yerel seçimler 31 Mart tarihinde yapılacak. Bu nedenle bizim takipçilerimize tavsiyemiz en azından 25 Mart tarihine kadar beklemeleri yönünde olacaktır. Haziran ayında Merkez Bankası tarafından bir kredi faiz indirimi yapılmasına kesin gözü ile bakılıyor. Ancak karşı tarafta da bazı ekonomistler seçimden sonra dolar kuru ve faiz oranlarının yükseleceğini öngörüyor. Bu noktada karar vermek ne yazık ki vatandaşın kendisine ait bulunuyor. Yani kredi çekmek isteyen kişiler bu noktada kendi kararlarını verecek ve riski kabul edip etmeme noktasında kendileri belirleyici olacak. Haber Kaynağı: Emlak365.comYorumlar (0)