Esnaf Kredilerine Bakan Müjdesi: Yüzde 1'e Düşecek

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Halkbank tarafından verilen esnaf kredilerine ilişkin açıklamalarda bulunarak bu konuda sağlanacak ek olanaklardan bahsetti.

Esnaf Kredilerine Bakan Müjdesi: Yüzde 1'e Düşecek

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Halkbank tarafından verilen esnaf kredilerine ilişkin açıklamalarda bulunarak bu konuda sağlanacak ek olanaklardan bahsetti. Bakan Pekcan açıklamasında komisyon ücretlerinde indirim ve ödeme süresinin uzatılmasına dair bilgi verdi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) İstişare Toplantısı'na katılan isimlerden birisi de Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan oldu. Burada katılımcılara yönelik bir konuşma gerçekleştirilen Bakan Pekcan esnaflara sağlanacak krediler hakkında konuştu.Bu çerçevede Halkbank esnaf kredisine dair sunulacak yeni imkanları esnaflarla paylaşan Bakan Pekcan, komisyon ücretlerinin düşürülmesi ödeme süresinin uzatılması gibi müjdeler verdi. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın Halkbank esnaf kredisine ilişkin detayları aşağıda. HALKBANK'TAN ESNAFLARI SEVİNDİREN KREDİ İMKANITicaret Bakanı Pekcan konuşmasında faiz oranlarının düşürülmesine ilişkin kararı açıkladı. Faiz indirimileri ile oluşan olumlu havayı aktaran Bakan Pekcan esnaflara ilişkin çalışmalar olduğunu ifade etti. Yıl başında yeni bir çalışma içerisinde olduklarını esnaflarla paylaşan Bakan Pekcan, oluşan talepleri bildiklerini üzerinde çalıştıklarını ifade etti. Halkbank tarafından esnaflara sağlanacak kredi imkanlarında da yeni olanaklar sunulacağını ifade eden Ticaret Bakanı Pekcan şu ifadeleri kullandı. "Esnaf, yeni kredilerin ödemelerini ister 3, ister 6 ayda ödeyebilecek. Bunun dışında ödeme sürelerini de 4 yıldan 5 yıla çıkarıyoruz. En kritik noktaya geldik. Sizin haklı taleplerinizi biliyoruz, Cumhurbaşkanımız, Maliye ve Ticaret Bakanlığımız olarak yanınızdayız. 'Ne yapabiliriz' diye limitleri zorluyoruz. 100 bin liraya kadar olan kredilerde yüzde 2 komisyon alınmayacak. 100 binin üzerindeki kredilerde de yüzde 1'e düşecek. Bizim de sizlerden beklentimiz istihdam yaratmanız. En az yanınıza bir eleman alacaksınız."Emlak365.com


Yorumlar (0)