Eylül Sonu Ekim Başı Kamu Bankalarının İhtiyaç Kredisi Faizleri

Eylül ayının son günleri ile Ekim ayının ilk günlerinde devlet bankaları tarafından sağlanan ihtiyaç kredisi faiz oranları listesini inceledik. Bankaların faiz oranlarını artırdıktan sonra sunmaya başladıkları esnek ödeme seçenekleri de haberimizde. İşte yeni haftada devlet bankalarının kredi faiz oranları.

Eylül Sonu Ekim Başı Kamu Bankalarının İhtiyaç Kredisi Faizleri

Devlet bankalarının kredi faiz oranları yeni hafta başı itibariyle değişti. 

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan oluşan devlet bankalarından kredi kullanacak olan müşteriler için hem güncellenen kredi faiz oranlarını hemde yeni dönemde sunulan ödeme seçenekleri yenilendi. İşte tüm oranlar ve ödeme seçenekleri. 

DEVLET BANKALARININ KREDİ ORANLARI

Devlet bankaları, eylül ayının kalan bölümünde yüksek orandan ihtiyaç kredi sağladıklarını ilan ettiler. 

En düşük faiz oranının yüzde 1.17 olduğu bu dönemde devlet bankaları arasında en düşük oran yüzde 1.30 bandının üzerinde bulunuyor. Bizlerde 3 devlet bankasının sağladığı kredi imkanlarının faizlerini tek tek aktarıyoruz. 

* Ziraat Bankası Eylül sonu Ekim başı ihtiyaç kredisi güncel faiz oranı yüzde 1.34

* Halkbank Eylül sonu Ekim başı ihtiyaç kredisi güncel faiz oranı yüzde 1.37

* Vakıfbank Eylül sonu Ekim başı ihtiyaç kredisi güncel faiz oranı yüzde 1.34

FAİZLER ARTTI ÖDEME SEÇENEKLERİ DEĞİŞTİ

Faiz oranlarının artmasının ardıdnan çok sayıda banka ödeme seçeneklerini de güncellediler. Müşterilerinin aylık gelir tablosuna göre ödeme seçeneği belirleyen bankalar sabit, artan, azalan veya değişken ödemeli kredi imkanları sunuyorlar. Ancak bu ödeme seçenekleri bankadan bankaya değişiyor.

SOSYAL HAYATI DESTEKLEME FİNANSMANI DEVAM EDİYOR

Bu kredi imkanlarının dışında 3 devlet bankası olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın sosyal hayatı destekleme finansmanı devam ediyor. Alışverişlerde ve anlaşmalı firmalarda geçerli bu kredi finansman olarak kullanılıyor. Bu finansman ile müşteriler alışverilerini yüzde 0.99 faizle kullanılacak finansman ile ödeyebiliyorlar.

Emlak365.com