Faizler Yükseldi! 60 Ay Vadeli 10 Bin TL Kredi Çekenlerin Aylık Taksitleri Ne Kadar Oldu? İşte Banka Banka İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Listesi

Parasal genişleme politikası sona ererken Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından atılan parasal sıkılaşma adımları bankalardan kredi çekmek isteyen kişileri büyük bir şoka uğrattı.

Faizler Yükseldi! 60 Ay Vadeli 10 Bin TL Kredi Çekenlerin Aylık Taksitleri Ne Kadar Oldu? İşte Banka Banka İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Listesi

Parasal genişleme politikası sona ererken Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından atılan parasal sıkılaşma adımları bankalardan kredi çekmek isteyen kişileri büyük bir şoka uğrattı. Merkez Bankası örtülü faiz artışı ile bankaların fonlama maliyetlerini arttırırken yaşanan artış bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranlarına yansıtıldı. İhtiyaç kredisi çekmek isteyenler için 21 Ağustos 2020 tarihli banka banka güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları, Akbank, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, ING Bank, TEB, İş Bankası ihtiyaç kredisi hesaplama!

Merkez Bankası tarafından alınan yeni kararlar kapsamında ne yazık ki faiz oranlarında büyük bir hızla yükseliş başladı. Daha 1 ay önce aktif rasyosu oranı ve yüksek para cezaları ile bankalara müşterilerine ucuz kredi baskısı yapan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK ve parasal genişleme politikası ile ucuz likidite desteği sağlayan Merkez Bankası bunun tam tersi bir tavır sergilemeye başladı. BANKALARIN UCUZ KREDİ KAYNAKLARI KESİLDİ, KREDİ FAİZ ORANLARI BÜYÜK BİR HIZLA YÜKSELMEYE BAŞLADI! Pandemi döneminde kamu bankaları yüzde 0.49 faiz oranı ile ucuz kredi desteği sağlarken özel bankalarda ise en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 0.75 seviyesine kadar çekilmişti. Piyasaya pompalanan ucuz kredinin dolar ve altın yatırımı için kullanılması kurlarda ve altın fiyatlarında çılgın bir ralli yaşanmasına neden olurken yaşanan bu artış ne yazık ki enflasyon rakamlarını da yukarı yönlü çekmişti. Üst üste gelen olumsuz haberler sonrasında kamu bankaları ucuz kredi kampanyasını ani bir karar ile Ağustos ayı başında sonlandırırken vatandaşın başı her sıkıştığında kullandığı ucuz kredi penceresi de kapanmış oldu. 

EN UYGUN İHTİYAÇ KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ, EN DÜŞÜK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ OLDU?Yapılan güncelleme sonrasında en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.07 seviyesine sıçrarken en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar bu oranı uygulayan QNB Finansbank ve ICBC Bank oldu. QNB Finansbank daha önce yüzde 1.14 faiz oranını uygularken bugün yapmış olduğu son dakika güncellemesi ile bu oranı yüzde 1.07 seviyesine çekerek en uygun ihtiyaç kredisi veren banka olmayı başardı. İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA! 60 AY VADELİ 10 BİN LİRA İHTİYAÇ KREDİSİ ÇEKEN KİŞİLERİN AYLIK TAKSİT TUTARLARI KAÇ LİRA OLDU?Yapılan güncellemelerden sonra bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları rakamları ile çekilen kredi tutarına göre ödenecek olan aylık taksit rakamları şu şekilde sıralandı;HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAZİ ORANI VE KREDİ HESAPLAMA AĞUSTOS 2020Halkbank ihtiyaç kredsi fazi oranı yüzde 1.24 olarak revize edilirken aylık taksit tutarı ise 253,15 lira oldu. 

Halkbank maaş müşterisi ve emekli maaş müşterisi ihtiyaç kredisi faiz oranı ise yüzde 1.18 olarak revize edildi. Bu kredi paketinde ise aylık ödeme tutarı 248,18 lira olarak gerçekleşti. 

YAPI KREDİ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ FAZİ ORANI VE KREDİ HESAPLAMA AĞUSTOS 2020Yapı Kredi Bankasında en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1,59 seyisine yükselirken 10 bin liranın 60 ay vadeli kredi çekilmesi halinde aylık faiz oranı yüzde 1,91 olarak uygulanıyor. 

ICBC BANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAZİ ORANI VE KREDİ HESAPLAMA AĞUSTOS 2020ICBC Bank en uygun ihtiyaç kredisi veren banka olurken kredi faiz oranı ise yüzde 1.07 oranı üzerinden hesaplanıyor. Bu oran ile 60 ay vadeli 10 bin lira ihtiyaç kredisi çeken kişilerin aylık taksit tutarları ise 240 lira olarak gerçkeleşiyor. 

GARANTİ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ FAZİ ORANI VE KREDİ HESAPLAMA AĞUSTOS 2020

ZİRAAT BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ FAZİ ORANI VE KREDİ HESAPLAMA AĞUSTOS 2020

ING BANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAZİ ORANI VE KREDİ HESAPLAMA AĞUSTOS 2020

İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ FAZİ ORANI VE KREDİ HESAPLAMA AĞUSTOS 2020

AKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAZİ ORANI VE KREDİ HESAPLAMA AĞUSTOS 2020

QNB FİNANSBANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAZİ ORANI VE KREDİ HESAPLAMA AĞUSTOS 2020DENİZBANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAZİ ORANI VE KREDİ HESAPLAMA AĞUSTOS 2020

Yaşanan yükselişin ardından vatandaşın ihtiyaç kredisi paketindeki aylık taksit tutarları da yükselirken Merkez Bankası tarafından açıklanan kararlar kapsamında ne yazık ki parasal sıkılaşma nedeniyle bu rakamların daha da çıkacağı belirtiliyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)